Ana SayfaMaya'nın GünlüğüMerhaba Dünya...Benim Adım Maya!

Merhaba Dünya…Benim Adım Maya!

Merhaba dünya… Benim adım “Maya”. Biraz erken geldim ama çok mutluyum. Beni çok seven bir annicim ve babicim var. Ben de onları gözümü açar açmaz çok sevdim. Babam ve annem sürekli yanımdalar. Bana sarılmayı ve beni öpmeyi çok seviyorlar. Bir de bana mucizeymişim gibi, bensiz nefes alamazlarmış gibi bakmaları yok mu…Bayılıyorum onların bu hallerine. Sanırım sonsuza kadar da böyle bakacaklar…Ben olmadan yaşayamazlar. Buradan şimdiden söz veriyorum hiç bir yere gitmeyeceğim, hep yanınızda olacağım annecim ve babacım. Sizi çok seviyorum!

ben maya
merhaba dünya...benim adım maya! 2

Kainattaki En Güzel Şey Benmişim!

Çok akıllı bir kızım. Gülmeyi çok severim. Annem ve babam kainattaki en güzel şeyin “ben” olduğumu söylüyorlar. Sanırım haklılar. Aynaları çok severim oradan biliyorum.

Yumiler

Günlerim çok eğlenceli geçiyor. Evde “yumiler” var. Beyaz olanıyla oynamayı çok seviyorum. Kuyruğunu tutmaya bayılıyorum. O da beni çok seviyor. Beraber oyun oynayalım dercesine bana sürtünüyor. Bir de rengarenk yumi var. Onu da çok seviyorum fakat sanırım benden biraz korkuyor. Biraz daha büyüyünce çok iyi anlaşacağımıza eminim.

Maminiler

Annemin yaptığı her maminiyi çok severek yiyorum. Özellikle fırında yaptığı “u a biyeleri” çok seviyorum. Meyvelerden de “mus ve portakalı” çok seviyorum. Açık havaya bayılırım. Hele bir de hava güzelse, tuşlar havada uçarken balkonda annicim ve babiciyle maminilerimi yiyorum. Sonra da dışarda geziyoruz.

İlgi Duyduğum Sporlar

Şimdilik baleye ve emek sporuna ilgiliyim. Babamı ve annemi yumuşak halıya götürüp emek yarışması yapmaya bayılıyorum. Yürürken de tıpkı bir kuğu gibi, bale yapar gibi parmaklarımın ucuna basarak yürüyorum. Ama sanırım baleye olan ilgim azalıyor bunu da bilin istedim.

Canım Ailem…

Çok kalabalık bir ailemiz var. Hepsini çok seviyorum. Dedecim, babaanne, anneanne, dadı, hayalarım ve deycem var. Dedecimle kuş yapmayı çok seviyorum. Babaannemle de tavşan oynamayı. Hayalayımın kucaklarında gezmeyi. Hepsini biliyor ve çok seviyorum. Onlar da bana bayılıyolar. Ama kuzenlerimin sayısını hala çözemedim. İki abla kuzenimle oyun oynamaya bayılıyorum. Keşke her gün gelseler. Büyük abi kuzenle de ips oyununu oynamayı çok seviyorum.

Anneannemle oynamayı da çok seviyorum. Uzaklardaymış bi gelse…Dadı ve deycem ve hayalayım da uzaktalarmış. Her gün benimle görüşmek için annemden randevu alıyorlar. Dayımın gemisi varmış. Büyüyünce ben sürcem. Deycemin de anneme benzemesini seviyorum…

İşte böyle… Babici al beni uykum geldi… hadi beni omzuna al da dım tıs dım tıs yapalım. Sonra da anneme sarılıp uyuyalım…

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR