eniyibebek-anne-ve-babalar-icin-hayatta-kalma-rehberi
Ana SayfaHamilelikHamileyimHamilelikte Semptomları Hafifletmenin 12 Yolu

Hamilelikte Semptomları Hafifletmenin 12 Yolu

Tecrübeli annelerden bu süper yararlı ve basit numaralarla zorlu belirtilerin üstesinden gelin.

Annelere hamilelikte, semptomları sırasında en iyi “hayat tüyolarının” ne olduğunu sorduk ve yanıtları tamamen dahiceydi. Bu ipuçlarının hamileliğinizi biraz daha kolaylaştıracağını umuyoruz. Dünyaya yeni bir hayat getirmek her zaman kolay değildir, bu yüzden bedeninize, kalbinize ve zihninize her şekilde özen gösterin.

Bu bilgiler sadece eğitim ve eğlence amaçlı verilmiştir. Burada yer alan herhangi bir bilgi veya tavsiyeden doğrudan veya dolaylı olarak ortaya çıkan kişisel veya başka herhangi bir sorumluluk, kayıp veya risk için tüm sorumluluk sizlere aittir. Bu yöntemleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamamalısınız.

Hamilelikte Hidrasyon

Hamilelik sırasında susuz kalmanın önemini abartmak zor; dehidrasyon (susuz kalmak) baş ağrısına, mide bulantısına, kramplara ve baş dönmesine neden olabilir. Hatta üçüncü trimesterde erken doğum eylemini tetikleyebilir.

Ayrıca, bir ton su içmek hamileliğin en zorlu semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Bebek listesi ebeveynlerinin susuz kalmamak için kullandığı yaratıcı stratejileri sevdik:

 • Pipet Kullanın: “Uzun pipetli bir su şişesi alın, böylece yatarak içebilirsiniz. Hidratlı kalmak şişkinliği ve kabızlığı kolaylaştırır. ”
 • Hidrasyon Paketleri: “Yatağın yanına hidrasyon paketi (içmek için uzun pipeti olan ve içilebilir su konulan serumvari paket) koydum. Tüpü ve ağızlığı oturmadan tutabiliyordum ve bu şekilde kolayca su içebiliyordum! Gece emzirme seansları için de gerçekten iyi çalışıyor. Her emzirdiğimde kusuyorum.”
 • Doğal Mineralli Sular: “Kızılay’ın sade maden suları, mide bulantısını yatıştırır ve ayrıca ferahlatır.”

Hamilelikte Bulantı Önleyici Gıdalar

Mide bulantısı sağlıklı bir hamileliğin işareti olsa da, kesinlikle en az eğlenceli hamilelik belirtilerinden biridir. İşte bununla nasıl başa çıkılacağına dair bazı ipuçları.

 • Atıştırmalık Sepeti: “Sabahları olan mide bulantıları için bir atıştırma sepeti hazırladım. Kelimenin tam anlamıyla tuzlu sular, ince buğdaylar, su şişeleri, sert şekerler, pirinç patlaklı atıştırmalık barlar, granola barları içeren bir sepet… Çok çeşitli atıştırmalıklar hazırladım. Onu koltuğuma götürürdüm ve zar zor hareket edebiliyordum. Günü geçirmem ve kendimi oyalamak için bazı seçeneklerim oldu. Sonra sabah uyanmak için tekrar komodinin üzerine koyardım.”
 • Dondurma Kahvaltısı: “Gerçek meyveli limonlu dondurulmuş meyve çubukları, sabahları kusmamama yardımcı oldu!”
 • Zencefilin Faydası: Pek çok ebeveyn bize zencefil önerdi – Amazon’dan toplu zencefilli şeker satın almaktan, sıcak zencefil çayına ve “zencefil + limon + elma suyuna” kadar her şey. Zencefil kesinlikle tercih edilen bir yöntemdir.
 • Bebek Maması: “Sabah bulantısı çok kötü olduğunda organik bebek maması yiyorum. Bana iyi gelmeyen bazı besin maddelerinin azalmasına yardımcı oldu ve tadı da hiç fena değildir.” “Yoldayken” o kadar da kötü olmayan yiyecekleri seçmekten bahseden tek kişi bu kişi değildi.

Refahı Artırmak için Hamilelikte Yiyecekler

Bu yazı, hamilelikte sadece mide bulantısını bastırmakla ilgili değil. İşte diğer hamilelik belirtileriyle de başa çıkmak için ipuçları:

 • Badem Sütü: Bu bize birçok kişi tarafından önerildi çünkü mide ekşimesini önlemede harikaydı.
 • Magnezyum Açısından Zengin Muzlar: “Her gün bir muz, korkunç kas kramplarını ve ağrısını önledi.”
 • Sindirimi Kolaylaştırmak İçin Chia: “Kabızlığı önlemek için chia pudingi. Elektrolitler için hindistancevizi suyu (ve klinisyeniniz izin verirse şu Chia Mama suyu poşetleri).”
 • Mümkün Olan Her Şekilde Protein: “Ete dokunmaya dayanamadığınızda protein için omlet, sabah bulantılarına yardımcı olur ve vitaminler bebek için ÇOK iyidir.”
 • Kendinize İyi Bakın: Mutlu bir ebeveynin = mutlu bir bebek olduğunu unutmayın. “Bitter çikolatalı çubuk dondurmalar bizce çok işe yarıyor çünkü bilim, bitter çikolata yiyen annelerin daha mutlu bebekleri olduğunu söylüyor. Bize göre işe yaradı!”

#Kötü #Hamilelik #Belirtilerinizi #Hafifletmenin #Yolu

KAYNAKBabylist
Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

En Yeni Yorumlar