Ana SayfaEn İyi Bebek ÜrünleriEn İyi Bebek Ürünleri Listesi 2023 A'dan Z'ye Tavsiye

En İyi Bebek Ürünleri Listesi 2023 A’dan Z’ye Tavsiye

En İyi Bebek Arabasından, En İyi Oyuncaklara En İyi Bebek Ürünleri Listesi!

En iyi bebek ürünleri listemle karşınızdayım. Kızım şuan 1,5 yaşında. Bu zamana kadar aldığımız, almak istediğimiz ya da incelediğimiz tüm ürünleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerde bizimle tecrübelerinizi paylaşabilirseniz herkese yardımcı olmuş olursunuz. Lafı çok uzatmadan hemen başlayalım!

En İyi Bebek Oto Koltuğu

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek oto koltuğu Besafe ya da Cybex gibi markalardan çıkıyor. Ben bebekler için çoğu oto koltuğu ürünlerini araştırdım. Bu konuda iddialıyım Besafe IZI-Turn i-size 360 ürününde karar kıldım. Şuan için çok memnunuz. Pahalı bir ürün ama konu güvenlik olunca buna değer. İmkanı olanların şiddetle bu ürünü incelemesini tavsiye ediyorum. En iyi bebek ürünleri listemizde Besafe IZI-Turn i-size 360 oto koltuğunu daha önce sitemizde inceledim. Buraya tıklayarak tüm detaylara (ADAC test sonuçları vs.) ulaşabilirsiniz.

En İyi Bebek Arabası

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek arabası Fisher Price Click modeli bizce makul bir seçim olacaktır. Bebek arabalarını araştırmadan önce çevremde bir araştırma yaptım. Travel sistem denen üçlü bebek arabalarından çoğu kimsenin memnun olmadığını gördüm. Sebebi ise çok ağır veya hantal olmalarıydı. En ufak bir işinizde dışarı çıkarken çok zorlandıklarını söylediler.

En iyi bebek ürünleri listemizde olması için bende baston pusetlere yöneldim. Ama bunlar genelde kış için veya çok soğuk havalarda kullanıma uygun olmuyorlar. Kışın zaten ya kapalı alanda gezeriz ya da zaten kar da kışta gezmeyiz diye düşünerek araştırmama devam ettim. Hem hafif hem çok pratik gözüküyorlardı. Araştırırken birde “kabin boy” denen çok hafif ve çok iyi katlanabilen ürünleri buldum.

Tercihimizi “Fisher Price Click” modelinden yana kullandım. Üründen gayet memnunuz. Hem hafif hem bizim gibi küçük bagajı olanlar için birebir. Eşim de çok rahat bir şekilde kaldırma, döndürme hareketlerini yapabiliyor. “Chicco” gibi kendini kanıtlamış markalarında çeşitleri var. “Hamilton” markasınında çok benzer ürünleri var ama bizim bütçemiz için “Fisher Price Click” daha uygun geldi. Bu ürüne de alttaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Fisher Price Click Fiyat: Amazon Hepsiburada

En Kaliteli Ana Kucağı

en iyi anakucağı en iyi bebek
en i̇yi bebek ürünleri listesi 2023 a'dan z'ye tavsiye 93

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi anakucağı bebeğinizin tercihidir. Doğrudan yatırıp bakma imkanı olanlar mutlaka o şekilde almalı. Bebekler ilk aylarda ana kucağı gibi ürünlere ihtiyaç duyuyor fakat biz hiç kullanmadık. İlk zamanlarda hep gerçek ana kucağındaydı yavrumuz 🙂 Yinede sizler için en iyi bebek ürünlerinden ana kucağının çok satılanlarını aşağıya bırakıyorum.

Popüler Anakucakları: Amazon Hepsiburada

Kılık Kıyafet

Değerlendirme: 5 / 5.

En kaliteli kıyafet markaları H&M, E-Bebek, ZARA, Disney vs. gibi markalardır. Kılık kıyafet uydurmak bence maharet işi. Yeni anne babalar için gerçekten tecrübeyle öğrenilen bir durum kılık kıyafet almak. Bazısı ayına göre küçük geliyor. Ya da bazılarının içine 2 tane bizim bebek gibi sığıyor. Bebeğinizin kilosuna ve boyuna göre bizzat deneyimlemek en doğrusu. Fakat Korona günlerinde gezerek almak pek mümkün olmadığından internet alışverişine yöneldik. H&M, E-Bebek ve ZARA gibi markaların sitelerinden güvenle alışverişimizi yapıyoruz. Her çeşit kıyafet (çoraptan tutun bereye kadar) bulmak mümkün. Mühim olan bedenini tutturabilmek. Aşağıya bu ürünlere ulaşabileceğiniz linkleri koyuyorum.

Kaliteli Ve Uygun Fiyatlı Kıyafetler: Amazon Hepsiburada H&M E-Bebek Civil

En Doğal Bebek Yağı

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek yağı doğal olmalıdır. Bebek yağı bebeğimizin cildi için şart deniyor. Başlarda Watson’s da satılan “Frei öl Doğal Bebek Yağı” ürününü kullanıyorduk. Çok Memnunduk çünkü 100’de 100 doğal hatta içilebilir yazıyordu. Sonradan ne hikmetse Watson’s da bulamadık hatta piyasada bulamadık. Farklı bir markanın ürününü (Bübchen) kullanıyoruz ama olabildiğince az. Çünkü 100’de 100 doğal ve uygun fiyatlı farklı bir alternatif bulamadık. Bu konuda da sizler bana yardımcı olursanız çok sevinirim… Şimdilerde hala yok sanırım Google’dan arattığımda bulduğum linki sizlerle paylaşıyorum.

En Doğal Katkısız Bebek Yağı Frei Öl: Trendyol

En İyi Pişik Kremi

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi pişik kremi olayı bence çok değişebilir bir durum. Kimisinde pişiğe çok iyi gelen, kimisinde daha kötü sonuçlara sebebiyet verebiliyor maalesef. Biz başta Mustela’nın “Vitamin Barrier” ürününü kullanıyorduk. Doğallığıyla ön plana çıkıyordu ve memnunduk. Fakat bir gün bizimki ek gıdalara başlayınca (muhtemelen ek gıdalardan) pişik oldu. Alternatif ürün deneyelim dedik ve “Sudokrem” markasınında karar kıldık. Doğallık denmiyordu ama çok etkili olduğu söyleniyordu. Dediğim gibi bebek kremi ürünleri tıpkı bebek bezleri ya da mamaları gibi kişiden kişiye değişir. Tercihleriniz deneyimlerle oluşacaktır. Mustela ve Sudokrem’in linklerini de aşağıya bıraktım.

Mustela Vitamin Barrier: Amazon Hepsiburada

Sudokrem: Amazon Hepsiburada

En İyi Bebek Şampuanı

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek şampuanı konusunda tercihimiz Mustela oldu. Belli bir süre kullandık ve şampuan kullanmayı bıraktık. Hala (6 aylıktan beri) leğeninde sadece suyla yıkıyoruz ve herhangi bir sorunumuz olmadı. Konak denilen bebeklerin büyüme hızına kafa derilerinin yetişememesiyle oluşan kabuklarımız da oldu. Badem yağı kullanarak tarakla o işi de hallettik. Mustela’nın linkini de aşağıya belirtiyorum.

Mustela Mustela Normal Ciltler için Yenidoğan Şampuanı: Amazon Hepsiburada

En İyi Deterjan

en iyi bebek deterjanı
en i̇yi bebek ürünleri listesi 2023 a'dan z'ye tavsiye 94

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek deterjanı olarak granül deterjan kullanıyoruz. Kızımızın giysilerinde bir deterjan kalıntısı görmedik. E-Bebek mağazasından uygun fiyata alınabilir. Duru markasınında granül deterjanı var. Her iki ürünü de kullandık ve kullanıyoruz. Gayet memnunuz.

Duru Granül Matik Sabun: Hepsiburada

Baby Me Bitkisel Granül Sabun: E-Bebek

En İyi, Zararsız Biberon

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek biberonu konusu hassas bir konu. Çünkü aylar boyu bebeğimiz bunu ağzına alıp emecek. Ayrıca içerisinde de süt veya su gibi içeçekler bekleyecek. Yani zararlı madde olmaması çok önemli. Güvenilir markalardan yana tercihlerinizi kullanın. 10-20 lira için bebeğinizin sağlığını riske atmamalısınız. Biz tercihimizi yıllardır bu konuda popüler olan Philips Avent markalı ürünlerden yana kullandık. Hem cam hem de silikon olan ürünleri var. Ben silikon almanızı öneririm. Linkini aşağıya bırakıyorum.

Philips Avent Natural PP Biberon: Hepsiburada Amazon

En Kaliteli Emzik

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi emzik konusuda aynı biberon konusu gibi. Ama burada şöyle bir detay var. Nedendir bilinmez bazı bebekler emziği ağzından düşürmezken bazıları da ağzına sokturmaz. Bizimki de Philips Avent Ultra Soft (emme esnasında yanaklarda iz yapmıyor) emziğini 2 hafta kullanıp birdaha oyuncak olarak kullanmaya başladı. Hala sağda solda bulunca yere atıp, sonra alıp ağzına sokup tekrar yere atması meşhurdur. Linki aşağıya bıraktım.

Philips Avent Ultra Soft Emzik: Hepsiburada

En İyi Bebek Bezi

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek bezi bizim kızımız için GOON markasının ürünleri oldu. Kimi bebek en bilindik markalarda müthiş uyum sağlar. Kimisi de alerji ya da pişik olur. Kimisi sızdırıyor diyor, kimisi de en mükemmeli budur diyor. Bebek bezini bebeklerimiz seçiyor. Bebek anatomisinden midir bilmem ama herkes farklı ürünlerden memnun. Bunun için çok detaylı bir makale yazdım. Goon ve diğer bebek bezleriyle ilgili makalemize alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Bebek Bezi: Goon Premium Soft

En Doğal Islak Mendil ya da Havlu

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi ıslak mendil Sleepy markasının Natural modelidir. Bizce öyle çünkü içeriğinde su ve sodyum benzoat var. Amanııın sodyum benzoat olan bir ürüne nasıl iyi dersiniz? Şöyle ki diğer çoğu markanın ürünlerinde burda sayamayacağım kadar çok katkı maddesi var.

Fiziki olarak yakın çevreden falan alacaksanız mutlaka içeriğine bakın derim. Tabi ki sodyum benzoat da olmamalı bizce ama illaki raf ömründen midir? başka birşeyden midir? bilemem çoğunda sodyum benzoat var. Herkes içinde 100 de 100 doğal su olsun ister ama doğalını bulmak mümkün değil. Pamuk alıp suyla ıslatmak da bir seçenek ama her seferinde uğraşmak gerçekten yorucu. Ürünü aşağıdaki linklerden alabilirsiniz.

Sleepy Natural Islak Mendil Havlu

En Eğlenceli Oyun Halısı

Değerlendirme: 5 / 5.

6-7 aylıkken hareketlenmeye başladıklarında enerjilerini harcayabilecek nesneler arıyorsunuz. Araştırmalarım sonucunda “Fisher-Price Oyun Dünyası Jimnastik Merkezi” ürününde karar kıldık. Ürün hem ışıklı hem de müzikli. O zamandan bu zamana kadar hala piller bitmedi. Pilleri takılı geliyor ve ufak bir tornavidayla açılıp bitince değiştirebiliyorsunuz. Hatta pillerin konulduğu yerin “akma koruması” özellikli olduğu söyleniyor.

Peki oyun halısı ya da matı için neden bu ürünü seçtik. Fisher-Price Oyuncak Dünyası Jimnastik Merkezi hem kaliteli hem sağlam. Ayrıca ürün yatarak, oturarak ve ayaktayken kullanılabiliyor. İşte tam da bunun yüzünden kullanımı uzun ömürlü oluyor. Hala bebeğimizin ilgisini çekiyor. İnceleme videosu için En İyi Bebek Youtube kanalımıza bi uğrayın derim. Link hemen altta.

Fisher Price Oyun Dünyası Jimnastik Merkezi Oyun Halısı eniyibebek.com

En İyi Bebek Telsizi

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi Bebek Telsizi Philips Avent DECT SCD501 ürününü bizzat inceledim ve önermekteyim. İlgili makaleye tıklayarak ulaşabilirsiniz. Biz hiç ihtiyaç duymadık ve kullanmadık. Ama Gerek marka kalitesi gerekse ürün yorumları ve alınabilir bir fiyata sahip oluşu nedeniyle bu ürünü tavsiye ederim. Kullanımı, kalitesi, şarjı, çekim mesafesi ve sinyal kalitesi gibi konularda sizleri üzmeyecek bir ürün.

Zararsız Doğal Boyama Seti

Değerlendirme: 5 / 5.

Carioca Mum Boyası ürünü hem zararsız hem de silinebilir. Maya için 1 yaşını doldurduğunda bu ürünü kullandık çok da memnun kaldık. Şekil itibariyle ilgisini çekti. Boyalar hep yerlerde geziyor ve acaba koltuğu halıyı boyar mı korkusu oldu. Ama üzerine bastırıp sürtmediğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız. Carioca markasının benzer tarzda birçok ürünü var. Linki burada

En Eğlenceli Oyuncak

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek oyuncaklarını araştırırken kriterleri iyi belirledik. Zararsız olmalı. Gelişimine katkı sağlamalı. Ona hayal kurdurtabilmeli. Ve tabiki yaşına uygun olmalı.

Bunun için KANZ markasının küplerini, yürüme arkadaşını (Kanz Yürüyüş Arkadaşım 1+ Yaş Oyuncağı İnceleme), Tak-Çak (Kanz Eğitici Tak Çak) ; Fisher Price markasının oyun halısını (Fisher-Price Oyuncak Dünyası Jimnastik Merkezi Işıklı Müzikli CCB70), numaralı kaplarını (Fisher-Price Numaralı Kaplar – İç içe Geçebilir 10 Renkli Kap 5 Adet Topa Dönüşür W4472) gibi oyuncakların yanında Toptoys’un eğitici yapbozunu, Diy-toys’un “İlk kelime kartları” (Diy-Toy 4’lü Eğitim Seti ( İlk 50 Sözcük + İlk 50 Hayvan + İlk 50 Sebze Meyve + Bebeğimin İlk Zeka Kartları )) gibi ürünlerinden aldık. Kızımız için örgü bebeklerden de aldık. Tabi her bebek gibi bazıları çok dikkatini çekerken bazılarını 10 dk sonra kenara attı. En etkili ve ilgi çekenleri bu yazdığım oyuncaklardı.

Emzirmek Ya Da Alt Değiştirmek İçin Gece Lambası

en iyi gece lambası baseus
en i̇yi bebek ürünleri listesi 2023 a'dan z'ye tavsiye 95

Değerlendirme: 5 / 5.

Gece lambası olayını biz biraz önemli görüyoruz. Gittiğimiz yerlerde de kullanabilmek adına çok uygun fiyatlı ürünler alabilirsiniz. Ama biz Ally Baseus Moon-White Series Taşınabilir USB LED Gece Lambası ürününü tercih ettik. Şarjlı, 30 saate yakın aydınlatma süresi, ayarlanabilir parlaklık ve ışık tonu (sarı-beyaz), cep telefonunu şarj etme gibi özellikleri var. İncelemek isterseniz link burada.

Bebek Odası İçin En iyi Sıcaklık ve Nem Ölçer

Değerlendirme: 5 / 5.

Bebeğimizin odasında kullanmak için en iyi nem ölçen ve en doğru dereceyi gösteren ürünleri inceledim. Birçok seçenek var ama biz “Beurer Dijital Sıcaklık ve Nem Ölçer” ürününü tercih ettik. Bilmeyenler elbette vardır bu markayı. Çünkü biz de yenilerde öğrendik. Bir alman markası ve söylenenlere göre oralarda tercih edilen markalardan. Şuana kadar bir sorun yaşamadık. Doğru ve hızlı ölçüyor. Fiyat biraz emsallerine göre pahalı ama bazen ucuza kaçarken paramızı çöpe atmış oluyoruz. Konu da bebeğimiz olunca işte böyle ürünleri araştırarak buluyoruz. İncelemek isterseniz link burada.

En Kaliteli Mama Sandalyesi

en iyi bebek mama sandalyesi en iyi bebek
en i̇yi bebek ürünleri listesi 2023 a'dan z'ye tavsiye 96

Değerlendirme: 5 / 5.

Mama sandalyesini aman nolcak diye basit ve hafif bir ürün aldık. Basitlik konusunda yanılmışız. Unutmayın bebeğiniz onu uzun yıllar kullanacak. Bunun için kaliteli olanlarından (Chicco Polly 2 Start Mama Sandalyesi vs.) alın. incelemek isteyenler için link hemen altta.

En İyi Mama Sandalyesi: Chicco Polly 2 Start Mama Sandalyesi

En İyi Bebek Yürüteci

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek yürüteci E-Bebek’ten aldığımız ve gayet memnun olduğumuz “Baby Plus” modelidir. Yürümede biraz olsun geciken kızımız bu yürüteçle özgürlüğüne kavuştu. Daha ilk günden oradan oraya koşturmaya başladı. Bebek yürüteci güvenli olmalı. Zaralı içerik bulundurmamalı. Kolay hareket için hafif olmalı. Bu ürün bu özelliklerin çoğuna sahip. Benzer alternatifler piyasada çok. Biz tercihimizi bundan yana kullandık. İnceleme isteyenler için link burada.

Katkısız Bebek Tarhanası

Değerlendirme: 5 / 5.

Bebek tarhanasını anneniz ya da akrabalarınız yapıyorsa (tabiki acısız olacak) hiç dışarlarda aramayın. En katkısız ve doğalı büyüklerimizin yaptıkları oluyor. Ama bizim gibi çok alternatifiniz yoksa e-bebek’te satılan hamm markalı olan tarhanayı ya da ots organik bebek tarhanasını deneyebilirsiniz. Başlarda çok sevmesine rağmen yaşı ilerledikçe az içmeye başladı. Tarhanadan mercimeğe geçtik 🙂 Ürünü incelemek için link burada.

En İyi Dişlik

Değerlendirme: 5 / 5.

Dişlik olarak içi sıvı dolu olanlardan tercih ettik. Büyüklerimiz onları önerdi. Silikon olanlar fazla sert gelebilirmiş. Markasını hatırlamıyorum fakat e-bebek’ten aldığımızı hatırlıyorum. Belirli bir süre elma şeklindekini kullandı.

Eğitici Kitaplar (Bebek Gelişimi İçin)

Değerlendirme: 5 / 5.

Eğitici öğretici kitaplar olarak başta kelime kartlarıyla (sebzeler, meyveler, hayvanlar vs.) başladık. Gayet de hala oynar bizimki. Eline alıp bakar incele arkasını çevirir bakar. Hele bir de yanında onun ne olduğunu söylerseniz ilk kelimelerini bir tık erken duyabilirsiniz. Elbette her çocuğun gelişimi farklı ama sizin sürekli konuşup anlatmanız bu gelişimi destekleyecektir. DİY-TOYS’un ürününü incelemek isterseniz link burada.

Bebekler İçin En İyi Diş Fırçası

Değerlendirme: 5 / 5.

En iyi bebek diş fırçası da önemli bir konu. Çocuklarımıza böyle alışkanlıklar kazandırmak için daha bebekken örnek olmalıyız. Bebekken bu tarz rutinlere onları da alıştırmalıyız. En iyi diş fırçası sağlam olmalı ve tabiki olabildiğince doğal olmalı. Biz ROCS Baby ürününü seçtik. Ürünü Rossmann’da bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için link burada.

En İyi Bebek Güvenlik Kamerası (Bebek Bakıcısı vs. İçin)

Değerlendirme: 5 / 5.

Bebekler için güvenlik kamerası şart. Bizler evde yokken ve mecburi olarak evden ayrılmak zorundaysak kesinlikle bu ürünleri tercih etmenizi öneririz. Bizce en iyi bebek güvenlik kamerası “Xiaomi Mijia Smart Home 360 Derece Dönebilen Kızılötesi Gece Görüşlü IP Kamera HD 1080p” dir. Fiyatı 250-300TL bandında bizce makul. Gece görüşü var (ayrı odada yatarken çok faydalı). Mi Home uygulamasıyla kolay kurulum sağlanıyor. İki taraflı sesli iletişim mevcut. Görüş açısı (döndürülebiliyor) çok iyi. Çözünürlüğü de 1080p yani fullhd. Kayıt ve uyarı modları mevcut. Bununla ilgili geniş bir makalemiz olacak bizi takip etmeyi unutmayın. Link burada.

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR