Ana SayfaEn İyi Bebek ÜrünleriEn İyi Bebek Maması Markaları 2023

En İyi Bebek Maması Markaları 2023

En İyi Bebek Mamaları, Bebek Devam Sütleri, Tavsiyeler, Yorumlar, Fiyatlar

En iyi bebek maması, anne ve babaların yıllardır araştırdıkları konulardan biridir. Ülkemizde yıllardır satılan en popüler ve en iyi bebek mamalarını listeledik. Anne ve babaların tavsiyeleri ve yorumları dikkate alınarak liste oluşturulmuştur. En iyi bebek maması markaları sırasız olarak sizlere sunulmuştur. Popüler markaların bebek mamalarını kullananların yorumlarını da sizlere aktardık.

Bebekler için en iyi mamayı seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Bugünlerde süpermarket raflarında o kadar çok farklı türde paketlenmiş bebek maması var ki (geleneksel kavanoz ve bardaklardan poşetlere, kendin yap setlerine kadar), bebeğiniz için en iyi bebek mamasının hangisi olduğuna karar vermek zor olabilir.

Bebek mamasına ne zaman başlamalısınız?

Bebeğiniz için en iyi bebek mamalarını araştırmaya başlamadan önce, hiçbir bebek mamasının anne sütünden daha iyi olmadığını bilin. Anne sütünün olmadığı bazı özel durumlarda anne sütü yerine veya anne sütünü desteklemesi amacıyla özel mamalar kullanılabilir. Anne sütü alınamayan durumlarda doktorunuza danışarak gerekli mamaya başlanabilir. Bebeğinizi katı gıdalarla tanıştırmak heyecan verici bir dönüm noktasıdır, ancak süreç biraz kafa karıştırıcı da olabilir. Çoğu bebek 4 ila 6 ay arasında katı gıdalara hazırdır, ancak birçok uzman 6. aya kadar beklemeyi önerir ve bireysel gelişim de bir rol oynar. Her bebek farklıdır bu nedenle her bebek için en iyi bebek maması farklı olabilir.

Bazı ebeveynler ayrıca, 6 aylık ve daha büyük bebekleri püreler yerine parmak gıdalar şeklinde katı gıdalarla tanıştırmayı içeren, bebek öncülüğünde sütten kesme adı verilen bir uygulamayı denemeyi tercih eder. Geçiş yapmadan önce bebeğinizin katı yiyecekler yemeye hazır olduğundan emin olmak için çocuk doktorunuza danışın.

en iyi bebek mamalari yorumlar ve fiyat
en i̇yi bebek maması markaları 2023 23

Tahıllar, daha hafif sebzeler ve sindirimi kolay meyveler genellikle çocuk doktorlarının önerdiği en iyi bebek mamalarıdır. Ayrıca doktorunuzla gıda alerjileri hakkında da konuşmalısınız. Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) artık alerjenlerin bebeklere diğer gıdalarla aynı zamanda 4 ila 6 ay arasında verilebileceğini söylüyor. “Bebeğinizin gıda alerjileri açısından yüksek risk altında olduğundan endişe etmek için özel bir neden yoksa, ilk birkaç besine tolere edildikten sonra, daha yüksek alerjik gıdaları (süt, yumurta, soya, buğday, yer fıstığı) vermeye başlayabilirsiniz.

Yine de, bebeğinizin alerji geliştirme riskinin daha yüksek olmadığından emin olmak için alerjen gıdaları tanıtmadan önce çocuk doktorunuzla konuşun. Örneğin, egzamalı bebekler alerjilere, özellikle de fıstık alerjilerine daha yatkındır.

En İyi Bebek Maması Hangisidir?

En iyi bebek mamasını seçerken bunları aklınızda bulundurun:

 • En iyi bebek maması yaşına uygun olandır. Mağazadan satın alınan bebek mamalarından seçim yaparken; onlara yaşlarına en uygun, en iyi bebek mamasını verdiğinizden emin olun. Bu bilgiyi etiketleri yakından okuyarak bulabilirsiniz.
 • Fazla şekerden kaçının. Fazladan şeker gerçekten sağlıksız, bu yüzden ekstraları olmayan mamaları tercih edin.
 • İçeriğini inceleyin. Organik olanlar ve minimum koruyucu içeren mamalar, en iyi bebek mamalarının özelliğidir.
 • Son kullanma tarihini kontrol edin. Bu çok önemli! Tarihler tüm ambalajlarda açıkça listelenmelidir.
 • Katı gıdalar alırken boğulma tehlikelerine dikkat edin. Şu yiyeceklerden kaçınmanızı öneririz: sosisli sandviçler, fındık ve tohumlar, et veya peynir parçaları, bütün üzümler, patlamış mısır, fıstık ezmesi parçaları, çiğ sebzeler, meyve parçaları ve yapışkan şeker. İyi bir temel kural: Püre haline getirilmeyen ve ağızda kolayca çözünmeyen yiyeceklerin, bebeğin serçe parmağının çapından daha küçük olduğundan emin olun.
 • Bal ve inek sütünü erteleyin. Bebeğiniz en az 1 yaşına gelene kadar bal (yetişkinler için zararsız olan ancak bebeklerde botulizme, ciddi bakteri hastalıklarına sebep olabilir) içeren paketlenmiş gıdalardan ve inek sütünden kaçının.

İşte bebekleriniz için mağazalardan satın alabileceğiniz en iyi bebek maması markaları:

SMA

sma en iyi bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 24

SMA (esema) bebek mamasının Nestle ürünü olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1867’de Henri Nestlé’nin komşusunun anne sütü alamayan bebeğini yaşatmak için geliştirdiği en iyi bebek mamasına dayanmaktadır. Henri Nestlé buğday unu içeren geliştiridiği mamaya Farine Lacteé adını verir.

Bundan 35 yıl sonra Dr. Gerstenberger anne sütünün besinsel öğelerini içeren ilk formül mama için çalışmaya başlar. 1919 yılında patentini aldığı mamaya İngilizce sindirilebilir adapte süt (‘Simulated Milk Adaptation’) ifadesinin baş harflerinden oluşan bir isim verir: SMA. SMA formülünü hep geliştirir ve 1961’de bir devrime imza atar. Kaliteli WHEY proteinin bulunduğu bu formül mama o günden beri gelişen formülü ile en iyi bebek maması olma yolunda ilerlemektedir.

Köklü tarihinde edindiği deneyimleri bilimsel ve teknolojik gelişmelerle sürekli geliştirmeye devam eden SMA, artık Nestlé çatısı altında. 1913’ten beri sağlıklı nesiller yetiştirmek için annelerin yanında yer alan SMA’nın Türkiye serüveni 1964 yılında başladı. SMA, Türkiye’de annelerin erişimine sunulan ilk formül mamadır.

Yorumlar

 • Ürün uzun zamandan beri kalitesini kanıtlayan bir mama. İlk haftalar bir sorun olmamasına rağmen son bir kaç gündür kızımda kakasını yapamama sorunu olmaya başladı, tabii bu doğrudan ürüne bağlıdır demek doğru olmaz. Bebeklerde genellikle olan bir sorun. Kusma veya başka bir sıkıntısı olmadı. Şimdilik bizim için en iyi bebek mamasıdır kendileri. Memnunuz. Teşekkürler.
 • Kutu tasarımı olarak en iyi bebek maması bu. Ama her bebeğe farklı mama hitap ediyor. Ben çok kullanamadım.
 • Farklı marka ile başlamıştık, yenidoğan bebekte çok gaz yaptı. Sonra bu mamayı kullandık bebek huzura kavuştu🙂

Aptamil

aptamil en iyi bebek mamasi tavsiye
en i̇yi bebek maması markaları 2023 25

Aptamil, Alman markası Nutricia tarafından üretilen Milupa’nın en iyi bebek maması ürünlerindendir. 2007’den bu yana Danone şirketler grubunun bir parçası olmuştur. Yıllardır bilinen en popüler, en iyi bebek mamalarından biridir.

Milupa‘nın ürün gamında; şişelenmiş süt formülü (Bebelac, Aptamil, Milumil gibi), çocuk hapları, hasta çocuklar için özel diyetler, çocuk çayları ve Sanosan bebek bakım ürünleri bulunmaktadır. Beslenme aralığı 1985 yılında Forsana diyet yemeklerinin yanı sıra Dr. Kousa hattı ve Dilsana diyet takviyesinin yüksek lifli ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletildi. Ayrıca, şimdi Kalfany tarafından devralınan Pulmoll öksürük damlaları da vardır. Milupa Aptamil en iyi bebek maması olmaya adaydır.

Yorumlar

 • 1.5 aylık bebegim mama ile besleniyor ve denemedigimiz mama kalmadı. Kabızlık problemimizden bir turlu kurtulamadık. Gaz sancıları yüzünden uykusundan ayaklarını çekip ağlayarak uyanıyordu. Daha sonra bu mamayı denedim evet ilk yendiği anda birşey beklemeyin ama 1. Kutunun bitiminden sonra problemlerimiz belirgin ölçüde geçti. Alttan rahat rahat gaz çıkarmaya başladı bebeğimiz ve bölünen uykular artık yok! bu mamada devam edicez ayrıca yedigi bir çok mamada ki o igrenc kokular bunda yok. Tahıllı güzel bir kokusu var mamanın. Denenmeli!
 • Gaz konusunda çok iyi. Sürekli gaz, kabızlık ve sindirim sorunumuz vardı. Gaz damlası ve fitil kullanıyorduk Aptamil proexpert comfortu tesadüfen gördük ve geçiş yaptık. İlk başlarda tadını beğenmediği için tükettiği mama miktarı azalıyor ama 2-3 gün sonra alıştı ve daha fazla tüketmeye başladı. Kabızlık ve gaz sorunumuz kalmadı. Bebeğimiz şuanda çok mutlu ve rahat. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bebeğiniz deki değişimi 2-3 gün sonra göreceksiniz.
 • Çocuklarınızda gelişim geriliği ve gaz problemi varsa düşünmeden alın!

HİPP

hipp organik bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 26

Hiç anne sütü alamayan veya kısmen alan bebeklerin anne sütü model alınarak hazırlanmış bir seçkin formüle ihtiyaçları vardır. Bebeğin metabolizması çok hassastır. Bu yüzden formülün içeriği kanun tarafından net bir şekilde belirlenmiştir.  En iyi bebek maması olduğuna inandığımız markamızda temel olarak kalsiyum ve kaliteli protein sağlayan inek sütü kullanılmıştır. HiPP için mümkün olan en doğal ürünlerin kullanılması önemlidir ve organik süt formülümüz için temel ürün olarak sıkı kontrol edilen organik süt kullanılmaktadır.

HiPP organik süt formülü 40 yıldan uzun süredir elde edilmiş en güncel bilimsel bilgilere dayanılarak bebek formülü uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Organik ürünleri kullanarak bebek süt formülünün üretilmesinde hammaddelerin seçiminde kanuni gerekliliklerin de üzerinde yer alarak en iyi bebek maması olmaya adayız.

Organik ham ürün işlemedeki tecrübemiz, en iyi organik kaliteyi garanti etmektedir. Her üretim sürecinde yapılan 600’den fazla kontrol bebeğiniz için en yüksek güvenlik anlamına gelmektedir.

HiPP Organik Mührü, Claus Hipp’in kişisel olarak taahhüt verdiği özel organik kaliteyi temsil etmektedir. En yüksek kaliteyi garanti etmekte ve AB organik gerekliliklerinin üzerine çıkmaktadır. Buna ek olarak ham ürün tercihimizle süt formülünün üretimi için kanun tarafından belirlenen sıkı gerekliliklerin de üzerindeyiz.

Yorumlar

 • Hipp süper, gaz yapmıyor, hazmı kolay. Fiyatı da uygun. Teşekkürler Hipp!
 • Kızımın gaz sorununu conformil ile çözdük çok rahat uyuyor geceleri. Kilo alımı da gayet güzel.
 • Her ne kadar çekinerek alsamda çok memnun kaldım. Herkes çevremde bebeğinin gazından, tuvalet ve kabızlık sorunundan şikayetçi.. Ben hipp kullandığımdan beri çocuğum nazar değmesin gazını ağızdan çıkardığı gibi alttan da fazlasıyla çıkartıyor 🙂 gaz problemi yaşamadık daha.. En azından 1 seferlik deneyin derim..

Hero Baby

hero baby bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 27

Hero Baby olarak, doğanın iyiliğini korumak, ebeveynlerin mutlu ve sağlıklı çocuklar yetiştirmelerini desteklemek, piyasadaki en iyi bebek maması olmak için çabalıyoruz. Doğal besinler, sağlıklı, lezzetli, renkli, ve capcanlı olduğundan; bebeklerin doğayı doğrudan deneyimlemelerini sağlar. Bebeğin duyularını harekete geçirir ve duyular ne kadar tetiklenirse o kadar gelişir. Doğaya yakın kalmak sadece bir bebeğin gelişimi için değil, bir bütün olarak toplum için daha iyidir. Biz de, ebeveynlerin kendi içlerinde sağlıklı alışkanlıklar geliştirmelerine ve ürünlerimize karşı güven duymalarına yardımcı olarak bebeklerin geleceğini güçlendirmek için hareket ediyoruz.

Yorumlar

 • Hero baby markasının diğer ürünleri de gayet besleyici ve doyurucu. Rezeneli olanı marketlerde hiç bulunmuyor. Gördüğümde hemen iki kutu aldım. Bebeğim meyveli olanını çok seviyordu rezeneli olanı yabancılamadı çok sevdi. Mamalar bitince yine 6-7 kutu daha stok yapma düşüncem var. Rezeneli mama yapmak kimin aklına geldi bilmiyorum ama oldukça mantıklı bir düşünce.. biz anneler hem bebeğimiz doysun hem gaz problemi olmasın hem rahat olsun diye düşünürüz. Bunu da tek kutu da hero baby bize sağlamış.. piyasada ki en iyi mama markası her çeşidi oldukça yararlı! Özellikle organik kavanoz mamalari püre yapamayacak zamanı olan annelere bir velinimet.. son zamanlarda ki mama fiyat artışlarından sonra kesinlikle hero baby tek gecerim. Fiyatı, doyuruculuğu, lezzeti on numara..
 • Hero baby nin ürünlerini güvenle alıyorum bebeğimde çok seviyor!
 • Bebegimi gectim nerdeyse ben yicem 🙂 Hero Baby kalitesi bi de uzerine fiyatlar uygun olunca mükemmel oldu. Tadı güzel, tavsiye edilir!

Evolvia

evolvia en iyi kilo aldiran bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 28

Evolvia, bebekler için sağlıklı yaşam süreçlerine yardımcı olan yüksek kaliteli besin ve destek ürünleri sunmayı hedeflemiştir. Montero Gıda San. Tic. A. Ş. 2014 yılında Toksöz Grup bünyesinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Şirketin öncelikli hedefi, bilimsel araştırmalardan köken alan inovatif çözümler ile en iyi bebek mamasını üreterek tüketicilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Montero ailesi, sunduğu tüm hizmetlerde etik kurallar çerçevesinde hareket ederek iş süreçlerimizi ve ilişkileri en doğru şekilde yönetmeyi amaçlamaktadır.

İş arkadaşlarıyla birlikte, sürdürülebilir başarılarını devam ettirmek amacıyla yüksek kaliteli ürünlerinin tanıtımında güven odaklı anlayışlarını ön planda tutarak çalışırlar.

Montero Gıda’nın Türkiye’de satışa sunduğu Evolvia ürünleri, Ordesa Laboratuvarları tarafından Danimarka’da bulunan ARLA üretim tesislerinde Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

1943’te kurulan ve 75 yılın üzerindeki deneyimi ile bebek beslenmesi alanında uzman olan Ordesa Laboratuvarları, inovatif ve yüksek kalitede bebek ve devam formülleri geliştirmektedir. Ürünlerini Avrupa, Latin Amerika, Orta ve Uzak Doğu ülkelerine sunmaktadır.

Yorumlar

 • Bebeklerim severek yediler. Anne sütünün yerini tutmaz ama tavsiye üzerine aldık hoşumuza gitti. Teşekkürler.
 • Ürün çok güzel ve bebek kilo alımı sağlığı bakımından anne sütünden sonra gelen tercihimizdir evolvia!
 • Minik bebişimiz uygun fiyata kaliteli besleniyor teşekkür ederim. Çok beğendik biz. Kalitesi açma kapağından belli. Çok pratik ve hijyenik!

Bebelac

bebelac bebek mamasi oneri
en i̇yi bebek maması markaları 2023 29

Bebelac-Nutricia, bebek beslenmesi alanında yaklaşık 100 yıllık bir deneyim mirası olan, ilk olarak Hollanda’nın Zoetermeer kentinde bebek beslenmesi uzmanlığıyla kurulmuştur. Bebeklerin çeşitli beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere süt üreten Nutricia, 1905 yılında bir ilke imza atarak diyabet hastalarına özel şekeri azaltılmış süt ve guatr hastaları için iyotlu süt ürünlerini geliştirmiştir. En iyi bebek maması adaylarından biridir.

Medikal beslenme alanının temellerini atan bu ürünleri takiben Nutricia, pek çok hastalığa özel beslenme formüllerini hastaların hizmetine sunmuştur. 1946 yılında ilk araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) laboratuarını açan Nutricia, beslenme ürünleri geliştirmeye başlamıştır.

2007 yılında Danone tarafından satın alınan Numico, Nutricia Advanced Medical Nutrition ve Nutricia Early Life Nutrition isimleri ile iki ayrı şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yorumlar

 • Gayet memnunum bebeğime pek gazda yapmadı sorunsuz bir 4 ay geçirdik.
 • İlk 15 gün ve sonrasında 2,5 aylıktan bugüne bebeğime kullanıyorum. Öyle çok kilo aldırmadı bizimkine. Tabi her bebeğin bünyesi farklıdır. Bebeğim için uygun olduğu kanaatindeyim. Fiyatı da diğerlerine göre uygun.
 • Müdavimi olduğumuz bir ürün. 2. çocukta bebelac ile büyüdü 2 çocuğumda 3 aydan sonra maalesef emmeyi bırakınca bebelac tek çözüm oldu.

Similac

similac bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 30

Bebek beslenmesinde 90 yıllık tecrübesiyle, hurma yağı içermeyen en iyi bebek mamalarını ve annelerin merak ettiklerini bulabilecekleri bilgilerle Similac mutlu bebeklerin yanında!

Similac, Tufts Üniversitesi’nden Alfred Bosworth tarafından geliştirilen ve Abbott Laboratories tarafından pazarlanan bir bebek formülü markasıdır.

Abbott, sağlık sektörü genelinde ürün ve teknolojiler geliştirerek kendini toplumun yaşam kalitesini yükseltmeye adamış küresel bir sağlık şirketidir. Abbott, ilaçtan tıbbi cihazlara, beslenmeden tanı ürünlerine kadar uzanan lider ve bilimsel ürün yelpazesi ile sağlık sektörüne hizmet etmektedir. Abbott, dünya genelindeki 69 bini aşkın çalışanı ile 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Abbott’un 600’den fazla çalışanı ve ürün potföyünde 100’den fazla ürünü bulunmaktadır.

Abbott Nutrisyon, dünyada her yaştan insanın büyümesini, sağlıklı ve mutlu yaşamasını desteklemek amacıyla yenilikçi, devrimsel ve bilime dayalı beslenme ürünleri geliştirmektedir. Uluslararası kabul görmüş ürünleri arasında; bebekler ve çocuklar için yaşlarına uygun biçimde bilimsel esaslara göre hazırlanmış özel formüllerin yanı sıra yetişkin beslenmesi alanında özel durumları olanların beslenmesi için tıp profesyonellerince, bilimsel esaslara göre hazırlanmış formülasyonlar ve klinik beslenme ürünleri bulunmaktadır.

Yorumlar

 • Çok memnunum 4 aylık bebeğim severek tüketiyor aynı zamanda çok kolay bir şekilde gaz çıkartabiliyor. İçinde palm yağı olmadığı için de benim içim rahat. Bundan sonra Similac ile devam edeceğim sanırım.
 • FDA onaylı ve içinde palm yağı yok!
 • Başarılı bir ürün. Bebeğimizde gaz problemi yaratmayan, tadını sevdiği, güzel bir mama.

Humana

humana bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 31

Humana en iyi bebek mamalarını hassas işleme teknolojisi ile, GDO’suz doğal beslenme hedeflenerek, 600’den fazla kontrol yapılarak, 60 Yılı Aşan Deneyimle Almanya’da üretmiştir. Anne sütü ile beslenmenin yeterli olmadığı durumlarda bebeğinizi beslemeniz için hazırlanmıştır.

Yorumlar

 • Kullanıcı yorumlarından humana’yı kullandık. Kızımız hevesle içiyor, kabızlık yapmıyor. Sindirimde sorun yaşamadık, gaz sancısı iyice azaldı. Daha az köpürüyor.
 • Bence sadece görüntü olarak bile en iyi bebek maması. Daha koyar koymaz eriyor. Topaklanma, biberonda buğu bırakma gibi durumlar yok. Zaten humana kendini kanıtlamış bir marka tebrikler!
 • Çocuklarım keyifle yedi, en güzel bebek maması. Bence Türkiye’de satılan en güzel bebek sütü. Hafif ve kaliteli! Gaz yapmiyor.

Golden Goat

golden goat bebekler icin en iyi bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 32

Golden Goat Yeni Zelanda’da 71 keçi yetiştiricisinin katılımıyla kurulan Dairy Goat Co-operative tarafından üretilir. Golden Goat keçi sütü bebek formülü üretiminde dünya lideridir. Keçi sütü bebek formülü ile en iyi bebek maması adaylarından biridir.

Kooperatif olarak herkesin eşit şekilde fayda görmesi için ailenin ve birlikte çalışmanın önemine inanıyorlar. Topraklarını ve keçilerini gelecek nesiller için korumak, torunlarına bırakabilecekleri sürdürülebilir bir dünya için çalışmaktadırlar. Bu bilinçle dünyanın her yerinde tüm aileleri desteklemek için Golden Goat bebek formülünü üretiyorlar.

Golden Goat bebek mamasını çok özel yapan şey, tamamen keçi sütünden üretilmesidir. Keçi sütü üretiminde dünya lideri Dairy Goat Co-Operative Golden Goat bebek formüllerinin sahibidir.

Dairy Goat Co-Operative; Yeni Zelanda’da keçi sütünden üretilen güvenli ve etkili, bebek sütü üreten bir keçi kooperatifidir.

Golden Goat keçi sütü bebek formülünü özel kılan; Yeni Zelanda’daki keçi yetiştiricilerinin oluşturduğu bir kooperatif tarafından üretiliyor olmasıdır.

Yeni Zelanda dünyanın her gün ilk güneş gören yeri olmanın yanı sıra tüm yıl boyunca keçilerin beslenebileceği doğal ve yemyeşil çimenleriyle aynı zamanda bir tarım ve hayvancılık cennetidir.

Dairy Goat Co-operative; doğal gıda üretimine saygı gösteren gelişmiş bir mirası sürdürmektedir.

Yorumlar

 • Bebeğimiz gazlı bir bebek, anne sütünü çok fazla içmedi. İçmek istediğinde de gaz sancıları engelledi. İnternette baya bir inceleme yaptıktan sonra golden goat 1 geçmeye karar verdim. Şuan ilk haftamızdayız, daha ilk 3 günde %80-90 düzelme gözlemledik. Çok daha az gaz ki kendi ağlamadan atabiliyor! Kabızlık yok. Tadını daha çok sevdi gibi görünüyor. Aralıksız ağlama durumu ile de bu mama da karşılaşmadık. Kusma durumuda ciddi olarak azaldı. Ben bu ürünü tavsiye ederim.
 • İki oğlumdada kullandığım tek mama. Keşke fiyatı daha uygun olsa ama mama fiyatları çok zamlandı normal. Bu kalite için verilir.
 • Doktorunun önerisiyle kızım da kullanmıştım ve çok memnundum gaz şikayetimiz olmadı.

Arılac

arilac bebek mamasi inceleme
en i̇yi bebek maması markaları 2023 33

Arı Gıda, 1945 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Cumhuriyet’in yeni sanayileşmeye başladığı yıllarda, nüfusun da artışa geçmesiyle birlikte, yeni neslin ek gıda ihtiyacını karşılamak önemli bir duruma gelmişti. Buradan hareketle, ARI, ilk ürünlerini üreterek, Türkiye’nin İlk Bebek Mamasını tüketicilerin hizmetine sundu. Kurulduğu ilk günden beri, kendi kategorisinde liderliğini sürdürmeye devam etmektedir.

1985 yıllında Sultanlar Grup, distribütörlükten üreticiliğe geçiş stratejisi kapsamında, satın almalar gerçekleştirmeye başladı ve bu kapsamda, 1975 yılından beri distribütörlüğünü yaptığı Arı Gıda’yı, 1992 yılında satın alarak bünyesine kattı.

ARILAC, ilk kurulduğu yıldan beri, bebeklerin ve küçük çocukların beslenme ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak ve en iyi bebek mamasını üretmek için durmaksızın Ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.

İçeriklerini geliştirmesinin yanı sıra, ürün yelpazesini de zaman içinde zenginleştiren ARI, 2013 yılında tüketicileri ile buluşturduğu, Kahvaltı ve Gece çeşitleri ile, anne ve babaların en büyük yardımcısı olmuştur. 2020 yılına geldiğimizde ise, değişen tüketim alışkanlıkları ve beklentilerini karşılayarak, sektördeki deneyimi ve uzman AR-GE ekibi ile birlikte,

‘Türkiye’nin %100 Yerli, İlk İnstant Tahıl Bazlı Bebek ve Çocuk Ek Gıdası’ üretimine başlamış bulunmaktadır.’

Yorumlar

 • Harika bir mama. Başka mamaları sevmeyen kızım bu mamayı çok severek yiyor.
 • Kullanımı kolay bir ürün. Bazı ürünleri pişirilmeden yapılıyor. Bebekler için değişiklik.
 • Ürün güzel, yerli üretim olması daha anlamlı. Bizim için en iyi bebek maması!

Bebivita

bebivita bebek mamasi
en i̇yi bebek maması markaları 2023 34

Tüm Bebivita ürünlerinde, hem süt formüllerinde hem de kavanozlarda, sadece çok sıkı denetlenen sözleşmeli çiftçilerle çalışıp sözleşmeli tedarikçilerin ham maddelerini kullanıyorlar. Kapsamlı denetimler sayesinde size ve çocuğunuza en yüksek ürün güvenliğini, en iyi bebek mamasını sunmayı hedefliyorlar.

Bebeğinizi Bebivita ile besleyerek iyi dengelenmiş bir beslenme planı ile tanıştırabilirsiniz. Bebek mamaları, bebeğinizin sağlıklı gelişmesi için ihtiyacı olan değerli besin öğelerini (vitaminler ve mineraller) içermektedir.

Tüm ürünleri çok katı Alman kalite standartlarına uygun üretilmektedir. Alman gıda ürünleri yönetmeliği (Alman Beslenme Yönetmeliği) dünyadaki en sıkı yönetmelikler arasındadır çünkü bebeğinizin sağlığı en önemli önceliktir.  Bu yönetmelikte ürün içeriği ile ilgili tanımlanan kalite gereklilikleri, ürünlerde hiçbir bulaşıcı unsurun bulunmaması zorunluluğunu belirtilmektedir. Üreticilerin bu yönetmeliğe uyup uymadıkları çok sıkı denetlenmektedir.

Yorumlar

 • Memnun kaldım tavsiye ederim. Diger mamaların çoğunu denedim ve benim kızıma yarayan bu mama oldu.
 • Bir senedir kullanıyoruz. Gaz sorunu vs yapmadı. Bebeğimin gelişiminde, kilo alımında faydası oldu.
 • İki çocuğumu da bu mamayla büyüttük. İkisi de çok sevdi. Besleyici ve doyurucu! Üstelik fiyatı da uygun. Kesinlikle gaz, sancı yapmıyor.

Baby Goat

baby goat bebek mamasi tavsiye
en i̇yi bebek maması markaları 2023 35

BABY GOAT markası altında en iyi bebek sütü ve en iyi devam sütü oluşturmalarında en büyük düşünce, geleceğin teminatı bebeklerimizin büyüme ve gelişim aşamasında kontrollü hammadde ve özel formül ile üretilmiş bir destekleyici besine ihtiyaç duydukları noktasıydı. Bu noktada ise besin değerleri bazında anne sütüne en yakın süt olan keçi sütünden formüllerin geliştirilmesi süreci beraberinde kaliteli bir hammadde gereksinimini de getirdi. Bu bağlamda şirket bünyesinde bulunan keçi çiftliğindeki sütler ile AR-GE çalışmalarına başlanıldı.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden değerli akademisyenlerin katkıları ile yürüttükleri proje sonucu ürünlerinin özel formülü belirlendi. Kaliteli en iyi bebek maması için doğal yaşam ortamlarında bulunan, şirketin tarım arazilerinde yetiştirilen otlarla beslenen keçilerden otomatik sağım ünitelerinde el değmeden sağılan sütler akabinde tazeliğinden hiç ödün vermeden üretime yönlendirildi.

Modern tesislerinde, özel makinelerle, kalite standartları çerçevesinde üretimlere başlanıldı. Gerek kendi bünyelerindeki laboratuvarlarda gerekse TUBİTAK MAM analizleri sonucunda Türk Gıda Kodeksi’ne uygun, keçi sütünün çiftliklerinden temin edildiği ve dünya standartlarında bir bebek sütü ve devam sütü ile tüm üretim izinlerini tamamladıktan sonra TÜRKİYE’NİN MARKASI olma gururu ile üretmişlerdir. 

Yorumlar

 • Ürünü uzun araştırmalar sonucu denemeye karar verdik. İlk denemeden itibaren bebeğimiz sevdi. Yerli malı. Üretim yeri Aydın. Keçi sütünü Dikili’deki merkezlerinde kendileri sağlıyor. Müşteri hizmetleri ilgili. Keçi sütü içindeki yağı ayırmıyorlar, normal mamalardan daha çok yağ bırakıyor bu yüzden. İçinde sadece hindistan cevizi yağı ve ayçiçek yağı var. Bazı gıda araştırma sitelerinde en yüksek puanı almış durumda. Şikayetlerin çoğu kokudan kaynaklanıyor. Ama haksız bence. Keçi peyniri ve sütünü bilmeyenlerin yorumu bence. Yurt dışı menşeili mamalara o kadar para vermektense yerli üretimi denemek lazım. Biz memnun kaldık. Bizce en iyi bebek mamasıdır. Tavsiye ederim.
 • Kokusu biraz kötü ve tortulu bir yapısı var ancak içerik açısından en iyi mamalardan biri bu. Şükür bebeğim de içiyor sevdi. Protein oranı diğerlerine göre daha yüksek. İçerisinde zararlı yağlar yok. Şeker içeriği açısından da daha iyi diğerlerine göre. E bir de yerli üretim. Daha ne olsun.
 • İçeriğinde palm(hurma) ve kanola(kolza) yağı yok. Nişasta ve maltodekstrin yok. Bunlar bebek gelişimi açısından çok çok önemli. Ben içim çok rahat bir sekilde kullanıyorum. %100 yerli imalatı olması da cabası. Üreticisine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.
Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR