eniyibebek-anne-ve-babalar-icin-hayatta-kalma-rehberi
Ana SayfaEn İyi Bebek ÜrünleriEn İyi Bebek Bezi (1.Sırada!) Hangisi? İnceleme - Tavsiye

En İyi Bebek Bezi (1.Sırada!) Hangisi? İnceleme – Tavsiye

En iyi bebek bezi hangisi, En Ucuz, En Kaliteli, En Doğal Bebek Bezi...Hangi bebek bezini almalıyım? Tavsiye - Yorum

Her yeni anne baba gibi bizde doğum yaklaştıkça en iyi bebek bezi hangisi sorusuna cevap aradık. En doğal, en ucuz, en kaliteli bebek bezi için araştırmalar yaptık.

en iyi bebek bezi hangisi prima

Maya şuan 14 aylık bir bebek. Benim 4 ablam ve 5 yeğenim var. Her birine ayrı ayrı danıştığımızda her birinin ayrı ayrı markalar kullandığını gördük. “Anlaşıldı” diyerek çareyi kendimiz aramaya başladık. En iyi bebek bezi hangisi sorusuna tabiki internetten araştırdık fakat gördük ki bazıları reklam kokan hareketler içine girmişti, güvenemedik.

en iyi bebek bezi hangisi molfix

En Doğal, En Ucuz, En Kaliteli Bez Hangisi?

Adaylar

  • Sleepy Natural
  • Molfix
  • Prima Premium Soft
  • Goon
  • Huggies
en iyi bez hangisi sleepy natural

O zamanlar aklımıza gelen markalar prima, molfix, sleepy, huggies gibi Türkiye’de yaygın olan markaları araştırdık inceledik. Huggies diğerlerine nazaran daha pahalı geldi ve eledik. Yine o zamanlar sleepy markasının doğallığı üzerine televizyonda reklamlar yaygındı. Herkesin bildiği yaygın olan bir süpermarkete girip tam onu alacakken gizemli bir adamın arkamızdan bizi izlediğini farkettik 🙂 Eşimin hamile olduğunu görüp bez seçmeye çalıştığımızı anlayıp bize önerilerde bulundu. Özellikle ilk aylarda prima kullanın dedi. Sonradan değiştirecekseniz 2-3 ay sonra bakının dedi. Bizde yılların markası Prima’da karar kıldık ve bebeğimiz doğdu.

En İyi Bebek Bezi Nasıl Olmalı?

En iyi bebek bezi sızdırmamalı, doğal olmalı, yumuşak olmalıdır. Prima kullanırken hiç sızdırma yapmadı fakat bebeğimizde annesi çok iyi kremleme temizleme yapmasına rağmen pişik oldu. Sleepy kullanan ve çok memnun olan arkadaşlarımız varken sızdırıyor diyenlerde olduğu için daha ucuz ve içerisinde hiçbir kimyasal içermediğini gördüğümüz japon markası Goon markasında karar kıldık.

Bizim Tercihimiz

Bizim tercihimiz “Goon” oldu. Goon markasını da oyle en bilindik süpermarketlerde bulamıyorsunuz bizde bebek bezini internetten aldık. İçeriğinde diğerlerine göre pamuk yok, elyaf var. Bizde önce şaşırdık ve garipsedik çünkü bebek bezi dediğimizde pamuk olur diye düşündük fakat inanılmaz yumuşak ve hiç bir kimyasal içermediğini gördük. İnternet yorumlarında da bazıları çok sızdırdığını, bazıları ise hiç sızdırmıyor demiş…

en iyi bebek bezi hangisi goon

Bizde ilk başlarda sızdırma sorunu yaşadık. Diğer markalar gibi çok dikkat etmeden bağladığımızda 1-2 kez sızdırma yaptı. Ama sonra içindeki bariyer kısmını elimizle hafif kaldırıp, iyi ortalayıp bağladığımızda hiç bir sorun olmadı. Kızım şuan 14 aylık. Her şeyi geçtim bacak gelişimini olumsuz etkilemesin diye bezin sert olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çok memnunuz. Ama gel gelelim arkadaşıma önerdiğimde çok sızdırma oldu dedi:) yani bu işleri deneyimlemek gerekiyor. Ve bize söylenen bebek hangi beze alışırsa onunla devam ediyormuş. Yani başka bezde rahat edemiyormuş. Onun için sürekli değiştirmemekte fayda var. Bize göre en iyi bebek bezi Goon markasının premium soft ürünüdür.

Buraya tıklayarak Amazon fiyatlarını güncel olarak görebilirsiniz. Şu sıralar fiyatı 37,90 TL.

Sonuç

en iyi bebek bezi hangisi huggies

Sonuç olarak en iyi bebek bezi, bebekten bebeğe değişir. Bizim bebeğimiz Goon dedi. Öncelikle bütün bu yazının yorumların bizim yorumlarımız olduğunu unutmayın. Ve çevremizdeki arkadaşlarımızın çocukları olduğunda gördük ki, en iyi bebek bezi hangisi sorusunun cevabı herkese göre farklı. Kimisi Prima‘dan, kimisi Molfix‘ten, kimisi Sleepy‘den memnun. Bebeğin vücut yapısıyla veya ten hassasiyetiyle ilgili olabilir. Biz kendi deneyimimizi yazdık. Sizlerde size göre en iyisi hangisi ise yorumlarla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde bizim gibi araştıran önemseyen kişilere yardım etmiş olursunuz.

Hamilelik Belirtileri – Hamile miyim? Gebelik Nasıl Anlaşılır

Denge Bisikleti Nedir? Bilmeniz Gerekenler

En İyi Bebek Maması Markaları 2023

Bebekler İçin Diş Jeli, En İyiler 2023

Bebekler İçin Gaz Damlası İsimleri 2023

Eğitici Uyku Masalları 2023 – Ödüllü Kitap Önerileri

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

En Yeni Yorumlar

Genel anlamda bizce en iyi bebek bezi GOON markasıdır. Yumuşak, içeriği temiz, fiyat olarak da uygun.En İyi Bebek Bezi (1.Sırada!) Hangisi? İnceleme - Tavsiye