eniyibebek-anne-ve-babalar-icin-hayatta-kalma-rehberi
Ana SayfaEn İyi Bebek ÜrünleriDenge Bisikleti Nedir? Bilmeniz Gerekenler

Denge Bisikleti Nedir? Bilmeniz Gerekenler

Denge Bisikletleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Yürümeye başlayan veya okul öncesi bir çocuğun ebeveyni (veya büyük ebeveyni) iseniz, şüphesiz şu sıralar popüler olan denge bisikletinin farkına varmışsınızdır! Oyun alanına her gittiğinizde, mahallede yürüyüşe çıktığınızda veya bir oyun buluşmasına gittiğinizde bir denge bisikleti görmek artık pek de alışılmadık bir durum değil.

Bu kılavuzda, ister bisiklet konusunda tamamen yeni olun ister deneyimli bir bisikletçi olun, bir denge bisikleti hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetlemeye çalıştım. Yeni başlayanlar için, denge bisikletlerini ve neden bu kadar popüler olduklarını açıklayarak başlıyorum ve ardından çocuğunuz için en iyi denge bisikletini seçmek için bilmeniz gereken her şeyi araştırıyorum.

Halihazırda bir denge bisikletiniz varsa ve çocuğunuzu bisiklete binmesi için nasıl motive edeceğinizi bulmaya çalışıyorsanız veya bisikletinin uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, sizin için de bazı ipuçlarımız var.Denge Bisikleti Nedir?

İtme bisikletleri veya koşu bisikletleri olarak da bilinen denge bisikletleri, küçük çocuklar için tasarlanmış pedalsız bisikletlerdir. Denge bisikleti pedalsız bir bisiklettir. Çerçevesi, çatalı, gidonları ve tekerlekleri vardır ancak aktarma organları (pedallar, zincir, dişliler) yoktur. Çocuklar yürüyüp yeterli motor becerilere sahip olduklarında (genellikle yaklaşık 18 ay), denge bisikletine başlayabilirler.

Bu bisikletler, iki tekerleğe sahip olmaları bakımından üç tekerlekli bisikletlerden farklıdır ve oyuncakların aksine gerçek bisikletler olarak tasarlanmıştır.

kiddimoto super junior max denge bisikleti

Yürümeye Başlayan Çocuğunuzun (veya Okul Öncesi Çocuğunuzun) Neden Bir Denge Bisikletine İhtiyacı Var?

Denge bisikleti, eğlenceli olmasının yanı sıra kaba motor beceri gelişimine yardımcı olur, güven oluşturur ve pedallı bisiklete kolay geçiş sağlar. Henüz yürümeye başlayan çocuğunuz için bir denge bisikleti yoksa, bir denge bisikleti almanızın en önemli nedenlerinden bazıları işte burada.

Kaba motor beceri geliştirme

Bu, bir denge bisikleti için en az atıfta bulunulan ancak en önemli nedendir. Bir anne olarak her zaman çocuğumun gelişimine uygun materyaller ve oyuncaklar arıyorum.

Denge bisikletleri, yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun kaba motor becerilerini geliştirmesine yardımcı olan en iyi araçlardan biridir. Kid Sense Çocuk Gelişimi’ne göre, öğrenme dengesi ve koordinasyon, yaralanmayı önleme, öz düzenleme ve ince motor becerilerin gelecekteki gelişimi için bir temel geliştirme için önemlidir.

Denge bisikletleri ayrıca çekirdek kas gücünü ve dayanıklılığını geliştirmeye yardımcı olur.

glide mini denge bisikleti

Pedallı bisiklete kolay geçiş

Çoğumuzun bisiklet sürmeyi öğrenmeye dair canlı anıları vardır ve bunlar her zaman iyi anılar değildir. Antrenman tekerlekleri olmadan ilk sürüşümde düştüm, yüzüme çarptım ve sonunda ağzım kanlandı.

Denge bisikletine başlayan çocuklar genellikle eğitim tekerleklerini tamamen bırakarak pedallı bisiklete kolayca geçiş sağlarlar. Denge bisikletine erken başlayan (18 ay – 24 aylık) yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle pedallı bisiklete binerler. Eğitim tekerlekleri olmadan 3 yaşında Denge bisikleti, çocukları denge ve hareket kavramlarıyla tanıştırır ve pedallı bisiklet sürmeyi öğrenmek için güvenli bir temel sağlar.

Egzersiz yapmak

Dünyada çocukluk obezitesinin durumuyla ilgili raporlar gayet kötü durumda. Çocuklar ürkütücü derecede fazla kilolu ve yetersiz egzersiz yapıyorlar. CDC’ye göre, çocukluk çağı obezitesi son 30 yılda iki katından fazla arttı.

Neyse ki, küçük çocuklar söz konusu olduğunda, aktiviteyi “egzersiz” olarak değil, “eğlence” olarak görüyorlar. Bu, özellikle bisiklet sürmek söz konusu olduğunda geçerli.

Diğer bir bilgi ise, denge bisikleti sürmenin yeni yürümeye başlayan çocukların sahip olduğu hiç bitmeyen enerjinin bir kısmını yakmasıdır. 2 yaşındaki bir çocuk bisikletiyle birkaç km sürebilir.

Eve geldiğinde gerçekten güzel bir şekerleme yapar. Anne ve baba için fazladan bir saat boş zaman kazanır.

devir 12 boyutlandırma

Eğlence

Bu, çocuğunuza bir denge bisikleti almanız için en bariz nedendir. Neredeyse tüm çocuklar bisikleti sever – bu evrensel bir çocuk şeyidir. Çocuğunuzu mutlu etmek ve yüzünü güldürmek istiyorsanız, bisiklet bunu yapar.

Özgüven

Oğlumu denge bisikletine binmek kadar küçük göğsünü şişirecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Ne zaman bir “çıkıntıdan” veya “zıplamadan” atlasa ya da durmadan kaymayı başardığında, gururla parlıyor.

Denge bisikletinin, atletik bir yetenek ve vücuduna güven duygusu geliştirmesine yardımcı olmasını seviyorum. Özellikle çok küçük çocuklar için, en basit şeyleri bile yapmak (anne ve babaya ayak uyduracak kadar hızlı yürümek) o kadar zordur ki, denge bisikletine binebilmek kendilerini harika hissettirir.

kiddimoto kask ve denge bisikleti

Açık havaya maruz kalma

Bisikletlerle ilgili en harika şey, bize dışarı çıkmak için bir sebep vermesidir. Oğlumu herhangi bir konuda çizgi film kadar heyecanlandırmak zor ama o bisiklete binmeyi çok seviyor.

Günümüzde çoğu çocuk doğada yeterince zaman bulamıyor ve bu da çok çeşitli davranışsal ve duygusal sorunlara neden oluyor. İyi yapılmış bir denge bisikletiniz varsa, sadece araba yolunda değil, parkta çimlerde veya hatta en sevdiğiniz yürüyüş parkurunda da kullanılabilir.

Uygun maliyetli

Pek çoğumuz oyuncaklara gülünç miktarlarda para harcıyoruz. Bu oyuncakların çoğu, ilgilenilen bir sezon kadar sürer ve sonra yeni bir şey için atılırlar. Plastik oyuncaklar kırılır ve çöplükte son bulur.

Öte yandan, kaliteli bir denge bisikleti çocuğunuz tarafından birkaç yıl kullanılabilir ve daha sonra küçük bir kardeşe devredilecek veya internette satılacak kadar iyi durumda olabilir. Bir çocuk pedallı bisiklete bindikten sonra bile, genellikle pistte sürmek veya numaralar yapmak için bir denge bisikletinin keyfini çıkarmaya devam eder. Bu, bir denge bisikletini uygun maliyetli ve çevre dostu bir obje haline getirir.

gomo denge bisikleti dik geometri

En İyi Denge Bisikletleri

Artık çocuğunuzun bir denge bisikletine ihtiyacı olduğuna ikna olduğunuza göre, bir tane seçmenin zamanı geldi. Aşırı bilgi yüklemesini atlamak istiyorsanız, bu bisikletlerden birini satın alın ve pişman olmayacaksınız. Daha fazla araştırmaya gerek yok.

Öte yandan, her şeyi araştırmayı seven biriyseniz (ben de böyleyim), okumaya devam edin.

Küçük Çocuklar İçin En İyi Denge Bisikleti

1

Woom 1 küçük çocuklar için en iyi seçimimizdir. Çılgın şekilde hafiftir, en küçük binicilere bile uyacak kadar alçak bir yüksekliği vardır ve birden fazla çocuğa kadar dayanır.

Fiyat: 4000 TL

Amazon.com.tr’den satın alın*

Okul Öncesi Çocuklar İçin En İyi Denge Bisikleti

woom 1 artı

Woom gibi 1 yukarıda Woom 1 Plus, 3 ve 4 yaşındaki çocuklar için en sevdiğimiz bisiklettir. Bisiklet, engelleri kolayca aşan daha büyük tekerleklere (14 inç) sahiptir. Bu yaştaki çocuklar pedallı bisiklete geçmeden önce onu nasıl kullanacaklarını öğrenmeye başlayabilecekleri için sevdiğimiz bir el freni var.

Fiyat: 279 ​​Euro

Woom.com’dan satın alın*

En İyi Ahşap Denge Bisikleti

early rider denge bisikleti

Early Rider Classic bir klasik! Bu güzel bisiklet çevre dostu ve güzel. Sürmek de kolaydır. Bisiklet, daha düşük bir yükseklik sağlamak için daha küçük (12 inç) bir arka tekerleğe sahiptir, ancak engellerin üzerinden kolayca yuvarlanmak için daha büyük (14 inç) bir arka tekerleğe sahiptir.

Fiyat: 3000 TL

Amazon.com.tr’den satın alın*

En İyi Dönüştürülebilir Denge Bisikleti

küçük büyük bisiklet

Little Big Bike, çocuğunuz hazır olduğunda denge bisikletinden pedallı bisiklete dönüşür ve birkaç ay içinde ikinci bir bisiklet almak istemeyen ebeveynler için onu çekici bir seçenek haline getirir. Bisiklet 14″ jantlıdır ve 3-4 yaş için uygundur.

Fiyat: 250 dolar

LittleBigBikes.com’dan satın alın

Bütçe Dostu En İyi Denge Bisikleti

gomo

GoMo denge bisikleti, en iyi diyerek seçtiklerimiz kadar dayanıklı değildir (örneğin, metal yerine plastik tekerlekleri vardır), ancak paranızın karşılığını fazlasıyla verir. Ayrıca, herhangi bir alete ihtiyaç duymadan boyutu hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabilmeniz için hem gidon hem de sele direği üzerindeki hızlı ayarlamaları takdir ettik.

Fiyat: 942 TL

Amazon.com.tr’den satın alın*


Denge Bisikleti Alırken Dikkate Alınması Gereken 8 Şey

Denge bisikletlerine yakından aşina değilseniz, ne aramanız gerektiğini bilmek zordur. Neden bazı bisikletler diğerlerinden daha pahalıdır?

Çocuğunuz için hangi bisikletin en iyi olduğunu nasıl anlarsınız? Bir denge bisikleti için alışveriş yaparken aramanızı veya göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz 7 şey var.

Denge Bisiklet Lastikleri

Denge bisikleti lastiklerinin iki genel kategorisi vardır: (1) pnömatik (hava) lastikler ve (2) bir çeşit köpük veya plastikten yapılmış katı lastikler. Eğer karşılayabilirsen, her zaman pnömatik (hava) lastikli bir denge bisikleti seçmenizi öneririz.

Pnömatik lastiklerin iç lastikleri vardır ve yetişkin bisikletlerinde bulduğunuz tasarımın aynısını kopyalar. Önemli ölçüde daha iyi çekiş sağlarlar ve çocukların bisikletlerini çeşitli arazilerde (çakılda, toprakta ve çimenlikte) sürmelerine olanak tanırlar.

Bu, evin içinde veya verandada ata binen 18 aylık bir çocuk için daha az önemli olabilir ama unutmayın, sizin fark ettiğinizden daha erken dışarı çıkmak isteyeceklerdir. Öte yandan, köpük lastiklerin en büyük avantajlarından biri asla patlamayacak olmalarıdır. Bisiklet bakımıyla uğraşmak istemeyen kişiler için bu büyük bir artı olabilir.

Aşağıdaki resimde soldaki bisiklet pnömatik (havalı) lastiklere, sağdaki bisiklet ise köpük/plastik lastiklere sahip. İki farklı lastik tipinin sırtında ve kalitesinde gözle görülür bir fark göreceksiniz.

denge bisiklet lastikleri

Denge Bisikleti Tekerlek Boyutu

Tekerlek boyutu, bir denge bisikletinin ne kadar büyük olacağının temel bir göstergesidir. Tekerlekler ne kadar küçükse, bisiklet o kadar küçük olur.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar 12″ tekerlekler üzerinde en iyi durumda olacaklar ve okul öncesi çocuklar genellikle 14″ tekerlekler üzerinde en iyi durumda olacaklar. Henüz bir denge bisikletinde ustalaşmamış daha büyük çocuklar için en uygun birkaç (ancak çok değil) 16 “tekerlek denge bisikleti vardır.

Denge Bisikleti Koltuk Yüksekliği

Bir denge bisikleti seçerken, o bisiklet için hem minimum hem de maksimum koltuk yüksekliğine dikkat ettiğinizden emin olmak istersiniz. Çocuğunuzun iç dikişini ölçün ve en az minimum oturma yüksekliği kadar olduğundan emin olun.

Çok büyük bir bisiklet, çocuğunuzu yalnızca hayal kırıklığına uğratır ve cesaretini kırar. Öte yandan, maksimum sele yüksekliği ne kadar yüksek olursa, bisiklet çocuğunuzla birlikte o kadar büyüyebilir. Bu nedenle, çocuğunuzun iç dikişine uygun minimum sele yüksekliğine sahip veya bisikletin ömrünü uzatmak için biraz daha alçak bir denge bisikleti aramanızı öneririz.

doğu bisikletleri i̇tici denge bisikleti

Çerçeve Malzemesi

Hiçbir çerçeve malzemesi en iyisi değildir; her birinin kendi avantajları vardır. Çelik, bisikletler için geleneksel bir malzemedir ve güçlü ve dayanıklı olmasıyla bilinir (yeni yürümeye başlayan çocuklar hakkında konuşurken bu önemlidir).

Alüminyum hafiftir ve “gerçek” bir yetişkin bisikletinin görünümüne ve hissine sahiptir. Ahşap hem çevre dostu hem de estetiktir. Ve kompozit çerçeveler, temizlemesi ve bakımı da kolay olan hafif bir bisiklet arayanlar için idealdir.

Frenler

Çoğu denge bisikleti, özellikle daha ucuz olanlar, herhangi bir frenle gelmez. Henüz bir el frenini çalıştırmak için gerekli olan göz-el koordinasyonuna sahip olmadıklarından, bu çok küçük çocuklar için uygundur. Ayrıca henüz çok hızlı hareket etmiyorlar ve ayaklarıyla durmayı gayet iyi başarıyorlar.

Ancak 3 veya 4 yaşta bir fren giderek daha önemli hale geliyor (ve birçok ayakkabının tabanını kurtarabilir). Aileniz şehir merkezine gitmeyi seviyorsa, el freni özellikle önemlidir. Son olarak, çocuğunuza hala denge bisikleti üzerindeyken bir el freni vermek, el frenli pedallı bisiklet bu kadar kolay.

kiddimoto super junior max el freni

Bisiklet Ağırlığı

Genel olarak, daha hafif bir bisiklet daha ağır olana tercih edilecektir. Bu özellikle çok küçük çocuklar için geçerlidir (1 ve 2 yaş). Her durumda, daha hafif bir bisikletin manevra yapması ve yönetimi daha kolaydır. Fiyat aralığınızda bulabileceğiniz en hafif bisikleti seçmenizi öneririz.

Fiyat

Herhangi bir bisiklet, hiç olmamasından iyidir. Kaliteli bir bisiklet almak için en az 1000TL harcamayı göze alın. Belli bir süre dayanacak, güvende olacak ve çocuğunuz için çok faydalı olacak.

Diğer (Daha Az Önemli) Öğeler

Zamanımın çoğunu ve vurgumu yukarıda listelediğim kategorilere ayırırdım. Bununla birlikte, gerçekten ince ayrıntılara giriyorsanız, dikkate almak isteyebileceğiniz birkaç şey daha var.

Hızlı bırakma kolu sele direğinde, koltuk ayarlamalarını geleneksel bir cıvatalı kelepçeden çok daha hızlı ve kolay hale getirebilir. Bisikleti paylaşacak birden fazla çocuğunuz varsa bu özellikle önemlidir.

Mühürlü kartuş yatakları Göbeklerde ve kulaklıkta bisikletin daha uzun süre dayanmasını ve daha yumuşak yuvarlanmasını sağlar.

Dahili kablo yönlendirme el frenli bisikletler için her şeyin temiz ve düzenli kalmasına yardımcı olabilir.

Gömme cıvatalar Çocuğunuzun çizilmeyeceğinden emin olun. Ayrıca yuvarlak veya açık cıvatalardan daha hoş görünürler.

woom 2 bijon
muz denge bisikleti açıkta kalan cıvatalar

Üstteki denge bisikletinde girintili cıvatalar bulunurken alttaki denge bisikletinde açıkta kalan cıvatalar bulunur.

Bir direksiyon sınırlayıcı, küçüklerin bir çarpışmaya neden olabilecek şekilde çubuklarını aşırı döndürmesini önler. Özellikle çıkarılabilir direksiyon sınırlayıcılı denge bisikletlerini seviyoruz, böylece çocuğunuz bisiklet üzerinde daha usta ve agresif hale geldiğinde onu çıkarabilirsiniz.

woom 2 direksiyon sınırlayıcıÇıkarılabilir direksiyon sınırlayıcı.

Ayak destekleri veya ayak dayama yerleri, çocuğunuzu ayaklarını yerden kaldırmaya ve kaymaya teşvik ettiğinden (pedallı bisiklette olduğu gibi) güzel olabilir. Bununla birlikte, birçok denge bisikletinde yerden yüksekliği azaltan veya çocuğun adımlarını engelleyen ayak destekleri bulunur. Bazı incelemeleri okumanın işe yaradığı yer burasıdır.

gomo ayaklık

Yürümeye Başlayan Bir Çocuğa Denge Bisikletini Kullanması İçin Teşvik Etmenin 8 Yolu

Tamam, yani bir denge bisikletin var. Şimdi ne olacak?!

Bazı çocuklar teşvik edilmeden doğruca denge bisikletlerine binerler. Diğerleri, özellikle küçük çocuklar, denge bisikletini nasıl kullanacaklarını öğrenmek için biraz yardıma ihtiyaç duyarlar. Sinirlenirler veya ilgi göstermezler.

İşte onları kısa sürede sürüş konusunda heyecanlandırmak için beş başarısız olmayan ipucumuz.

denge bisikletini tesvik etmenin yollari

Bisikletini de sür.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar, ebeveynlerinin yaptıklarını kopyalamaktan başka hiçbir şeyi sevmezler. Hem kocam hem de ben hevesli bisikletçileriz ve oğlum birkaç aylıkken bizi ata binerken izledi.

İlk denge bisikleti (18 aydan biraz önce) için zaman geldiğinde titriyordu ve çok heyecanlıydı. Sadece garaj yolunda at sürüyor olsanız bile, sizi bişey sürerken görmek, küçük çocuğunuza ilgi yaratmanın kesin bir yoludur.

Bir ağabeyleri veya kız kardeşleri (veya arkadaşları) varsa, sürüşü daha da iyi izleyebilirler. Biraz “akran baskısı” ile bir yol kat edilebilir.

Uygun bir denge bisikleti alın.

Çocuğunuz bisikletinden bıkmışsa, çok büyük veya çok ağır olma ihtimali yüksektir. En küçük çocuklar için tasarlanmış, alçak durma yüksekliğine sahip hafif bir bisiklet seçin.

Halihazırda bir bisikletiniz varsa ve yenisine para harcamak istemiyorsanız sele direğinin ve gidonun tamamen indirildiğinden emin olun. Bu işe yaramazsa, bisikleti birkaç ay uzaklaştırın ve biraz daha uzun olmalarına izin verin. Ne kadar çabuk büyüyecekleri ve buna hazır olacakları şaşırtıcı!

Günde 10-15 dakika pratik yapın.

Tekrarlama, bu yaştaki çocuklar için çok önemlidir, bu nedenle dışarı çıkıp onlara her gün biraz denge bisikletlerini sunmaya çalışın. Bununla birlikte, onları bunaltmayın.

Birkaç dakika denemelerine izin verin ve hüsrana uğramaya başlarlarsa devam edin. Yarın tekrar dene.

hornit airo denge bisikleti iş başında

Bir tepe bulun.

Hayır, büyük bir eğim değil, sadece momentumu hissedebilecekleri hafif bir eğim. Oyun alanında çimenli bir tepe, eğimli bir araba yolu veya küçük bir bisiklet rampası işe yarayabilir.

Bazı çocuklar için bu tüm farkı yaratacaktır. Bu, özellikle denge bisikletinin yürüme veya yalpalama aşamalarında takılıp kalan küçükler için geçerlidir.

Güvenceye ihtiyaçları varsa, eliniz sırtlarında yanlarında yürüyün.

bir rampada denge bisikleti

Bazı Eğlenceli Aksesuarlar Seçin

Oğlum kask seviyor. Bazen sadece kaskını takabilmek için bisiklete biner.

Diğer çocuklar bisiklet eldivenleri, gidonlarında bir zil veya oyuncak ayılarını taşımak için bir sepet ile eğlenebilir. Hayır, bu onların gerçekten bisiklete binmeyi öğrenmelerine yardımcı olmayacak, ancak onları bisikletlerinde daha fazla zaman geçirmeye teşvik edebilir.

Maceraya Çık

Denge bisikletini yalnızca garaj yolunda kullanmayı denediyseniz, bir yere GİTMEYİ deneyin. Yumuşak bir toprak yol, çimenlik bir alan ve hatta kayalık bir alan bulun. Bazı küçükler macera ve keşif fikrine bayılır.

kayaların üzerinde denge bisikleti

İçeri Getirin

Öte yandan, denge bisikletini evin içinde sunmayı da deneyebilirsiniz. Oyun odalarında veya sık sık geçtikleri bir yerde bırakın. Düşük basınçlı, tanıdık bir ortamda, bunu kendi başlarına deneme olasılıkları daha yüksek olabilir.

Bu, özellikle kısa bir dikkat süresine sahip olması muhtemel çok küçük çocuklar için geçerlidir. Bisikleti bir veya iki dakikalığına ellerine alabilirler, ancak haftalar veya aylar içinde kendilerine iyi hizmet edecek beceriler ve güven geliştirmeye başlayacaklar.

ic mekanda denge bisikleti

Sabırla Uygulayın

Sonunda sabırlı olun. Bazı çocuklar 18 aylıkken sorunsuz binerler. Diğerleri çok sonrasına kadar ilgi göstermezler – 4 ya da 5 gibi. Her çocuk bireyseldir.

Bisiklet sürmeleri sizin için önemliyse, yapabileceğiniz en iyi şey bisiklet sürmeyi aile rutininizin bir parçası haline getirmektir. Kısa sürede kendi başlarına binmeyi talep edecekler.

thule savaş arabası cougar

Denge Bisikleti Sıkça Sorulan Sorular

İşte ebeveynlerden bize en sık sorulan sorulardan bazıları. Endişelenme, yalnız değilsin!

Denge Bisikletleri Buna Değer mi?

Tek kelimeyle, evet. Denge bisikletleri, kaba motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olur, çocukların eğitim tekerlekleri olmadan pedallı bisiklete kolayca geçiş yapmasına yardımcı olur. ve saatlerce eğlence ve egzersiz sağlar.

Bir denge bisikleti SATIN ALMAMANIZI tavsiye edeceğimiz tek durum, çocuğunuzun zaten daha büyük olması (5 yaş ve üstü) ve siz onun hızla pedallı bisiklete geçeceğini düşünmenizdir. Bu durumda, iyi bir pedallı bisiklete yatırım yapın ve pedalları bir süreliğine kaldırın. (Birazdan bunun hakkında daha fazla bilgi).

Denge Bisikletini Nasıl Kullanırsınız?

Çocuğun yaşına ve becerisine bağlıdır. Denge bisikleti sürmenin genellikle üç aşaması vardır: alışma aşaması, yürüme aşaması ve süzülme aşaması.

İçinde alışma aşaması, çocuğunuzu bisiklete bindirin ve onun üzerinde durma alıştırması yapmasına izin verin. Onları tutmanızı ve itmenizi isteyebilirler. Bisiklete binmek bile istemeyebilirler.

Bunun yerine, çocuklar (özellikle daha genç olanlar) basitçe yerdeki tekerlekleri döndürmeyi, bisikleti kaldırıp indirme alıştırmalarını yapmayı ve bunun dışında bisiklete “sürmeden” onunla oynamayı seçebilirler. Sorun yok.

İçinde yürüme aşaması, çocuğunuzu bisiklete oturmaya (veya ayakta durmaya) ve onunla yürümeye teşvik edin. Ayağa kalkarlarsa, yavaş yavaş onları eyere oturtmaya çalışın. Bunu kendi bisikletinizde göstermek en kolayı olabilir.

Finalde süzülme aşaması, çocuklar ayakları yerden kesilerek dengede kalmaya başlayacak. İleriye doğru yürüyebilir veya koşabilir ve ardından birkaç dakika ayaklarını kaldırma alıştırması yapabilirler.

yedoo çok 18 aylık
co-op rev 12 denge bisikleti iş başında
gomo denge bisikleti dik geometri

Denge bisikletinin üç aşaması: alıştırma (solda), yürüme (ortada) ve süzülme (sağda)

Denge Bisikleti İçin Bir Çocuk Kaç Yaşında Olmalı?

Yeni yürümeye başlayan çocukların çoğu yaklaşık 18 aylıkken denge bisikletine hazırdır, ancak bazıları 2 yaşına (veya sonrasına) kadar alışmayabilir. Anahtar, erken bir denge bisikletini tanıtmak ve ardından alışana kadar bisikleti sunmaya devam etmektir.

Ancak denge bisikletleri sadece yeni yürümeye başlayan çocuklar için değildir! Okul öncesi çocuklar da denge bisikletlerinde çok eğlenebilirler. 8 yaşındaki çocuğum bile ara sıra etrafta dolaşmak için bir denge bisikleti alacaktır.

Denge sorunları veya diğer engelleri olan daha büyük çocuklar da denge bisikletinden yararlanabilir. Bu çocuklar için 16 veya 20 inçlik bir denge bisikleti arayın VEYA bir denge bisikleti gibi kullanmak için pedalları pedallı bisikletten çıkarın.

Hangi Denge Bisikleti En İyisidir?

Favori denge bisikletlerimiz tarafından yapılır woom. Bununla birlikte, denge bisikletleri yapan başka harika şirketler de var – Prevelo, Strider, Frog ve Early Rider favorilerimizden sadece birkaçı.

Yaşa ve türe göre favori denge bisikletlerimizin bir listesi için yukarı kaydırın.

woom 1 plus boyutu

Denge Bisikletinin Amacı Nedir?

Denge bisikleti, çocukların bisiklet sürmeyi eğitim tekerlekleri olan bir pedallı bisikletten çok daha erken ve daha kolay öğrenmelerini sağlar. Çocukken bunun ne kadar zor olduğunu hatırlıyor musun?

Bir çocuğu, pedallı bisiklete bindirebileceğinizden çok daha önce, yaklaşık 18 aylıkken denge bisikletiyle tanıştırabilirsiniz. Bu, bir çocuğun çok genç yaşta denge, direksiyon, fren ve genel bisiklet kullanma becerilerini öğrenmeye başlamasını sağlar.

Bu becerilerden en önemlisi dengedir. Bir çocuğa ayakları yerden yukarıdayken nasıl süzüleceğini öğreten bir denge bisikleti. Bu şekilde, asla eğitim tekerlekleri kullanmanıza gerek kalmaz.

Bir çocuk denge bisikletinde ustalaştığında, eğitim tekerlekleri olmadan pedal çevirmeyi öğrenmeye hazır olacaktır.

Pedallı Bisiklet Yapmak İçin Normal Bir Bisikletten Pedalları Çıkarabilir misiniz?

Yapabilirsin, evet. Bu rotayı seçerseniz, çocuğunuzun ayaklarının yere düz basabilmesi için koltuğu düşürdüğünüzden emin olun.

Ardından, çocuğunuzu bisikleti normal bir denge bisikleti gibi kullanması için teşvik edin. Bisiklete oturmak ve yürümekle başlayın, sonunda koşmaya ve süzülmeye geçin.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için bunu yapmanızı önermiyoruz ve bunun yerine gerçek bir denge bisikleti almanızı öneriyoruz. Bunun nedeni, sığacak kadar küçük pek çok pedallı bisiklet olmaması ve bir tane bulursanız, muhtemelen ağır olması. Daha büyük çocuklar için bu iyi bir seçenektir.

Çocuğumu Denge Bisikletinden Pedal Bisikletine Ne Zaman Geçirmeliyim?

Kaymada ustalaştıktan sonra çocuğunuzu pedallı bisikletle tanıştırmaya başlayabilirsiniz. Bu, çocuğunuzun oldukça hızlı olması ve her seferinde birkaç saniye ayaklarını yerden kaldırması gerektiği anlamına gelir.

Çocuğunuz 18 aylıkken denge bisikletine başladıysa ve çok fazla ata biniyorsa, 2,5 yaşında bile pedallı bisiklete hazır olabilir. (Bu, oğlumun geçişini yaptığımız zamandır).

Bununla birlikte, çoğu çocuk pedallı bisiklete hazır olduklarında bundan çok daha büyük olacak. Sihirli bir yaş yoktur ve daha çok çocuğunuzun ne kadar iyi dengede olduğuna ve denge bisikletinde ne kadar kendinden emin göründüğüne bağlıdır.

Geçişe başladığınızda bile, çocuğunuz bir süre daha denge bisikletine binmeye devam edebilir. Bu normaldir.


Bebek Giyim Markaları Listesi 2023

Eğitici Uyku Masalları 2023 – Ödüllü Kitap Önerileri

Bebekler İçin Gaz Damlası İsimleri 2023

Bebekler İçin Diş Jeli, En İyiler 2023

En İyi Bebek Maması Markaları 2023

#Denge #Bisikletleri #Hakkında #Bilmeniz #Gereken #Şeyler #Gereklimi #Şartmı #Öneri #Tavsiye #Yorum

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

En Yeni Yorumlar