eniyibebek-anne-ve-babalar-icin-hayatta-kalma-rehberi
Ana SayfaBebekBebekler İçin Öksürük Şurubu İsimleri 2024

Bebekler İçin Öksürük Şurubu İsimleri 2024

Bebekler İçin En İyi, En Etkili Öksürük Şurupları

Bebekler için öksürük şurubunu reçetesiz kesinlikle kullanmamalısınız. Bebek ve çocuklarda öksürüğe iyi gelen doğal yöntemler çok fazladır. Bu yöntemleri denedikten sonra bebek ve çocuklar için en iyi öksürük şuruplarını doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Doktora danışmadan bebekler için öksürük şurubu kullanmak hayati tehlikelere yol açar. “Bebekler için öksürük şurubu” isimlerini aşağıda listeledik. Bu listeyi “bebekler için soğuk algınlığı şurubu” olarak da düşünebilirsiniz.

Bebekler için ağrı kesici ateş düşürücü şurup isimlerini doktorunuza danışarak araştırın. Kontrol edilebilen düşük ateş, bebek ve çocuklar için iyidir. Hastalıklara karşı savunmayı öğrenir. Belirli derecelerin üstüne çıkan yüksek ateşte en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Asla kafanıza göre bebekler için öksürük şurubu kullanmayınız.

Bebeğiniz veya yeni yürümeye başlayan çocuğunuz burnunu çekiyorsa veya öksürüyorsa, muhtemelen soğuk almış ya da grip olmuştur. Bebekler için soğuk algınlığı şurubundan önce doğal yöntemleri deneyin. Özellikler küçük veya yenidoğan bebekler için öksürük şuruplarından uzak durun. Doktor tavsiyesi ile bebekler için en iyi öksürük şurubunu kullanabilirsiniz.

bebekler icin oksuruk surubu isimleri
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 10

Öksürük veya soğuk algınlığınız olduğunda, grip vakalarında semptomlarınızı hafifletmek için reçetesiz satılan (OTC) ilaçlara başvurabilirsiniz. Ama bunu bebekler veya küçük çocuklar için yapamazsınız. Yetişkinler için güvenli olan öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları, grip ilaçları, 2 yaşın altındaki çocuklarda ciddi yan etkilere (hatta hayati tehlikelere) neden olabilir.

Bebekler İçin Öksürük Şurupları

bebekler icin oksuruk suruplari
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 11

Bebekler için öksürük şurubu isimlerinden bilinenleri sizlerle paylaşıyoruz. Bebekler için en doğal öksürük şurubunun “su” olduğunu unutmayınız. Bazı bitkisel öksürük şurupları da doktor önerisi ile kullanılabilir. Bebekler için ağrı kesici ateş düşürücü en iyi öksürük şurubunu doktorunuza danışarak bulabilirsiniz.

Fitospan Bitkisel Şurup

fitospan bebekler icin en populer oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 12

Fitospan bitkisel şurup bir öksürük şurubudur. İçeriği tamamen bitkisel özler ile harmanlanmıştır. Edispharma İlaç Sanayi tarafından üretilmiştir. Bebekler için öksürük şurubu olarak da kullanılan Fitospan bitkisel şurubun amacı solunum yolları enfeksiyonuna engel olmaktır.

Bebekler için öksürük şurubu doğal olmalıdır. Fitospan bitkisel şurup da 100% doğal bir içerik ile üretilmiştir. GMP yöntemi ile üretilmiş ve ALMANYA SAĞLIK BAKANLIĞI KOMİSYON E MONOGRAFI onayı almıştır. Üretimi sırasında Fitoterapi adından esinlenilerek adı Fitospan olmuştur. Bitkisel içerikler ile oluşturulan tedavi yöntemlerine; Fitoterapi denir. Bebekler için öksürük şurubu, kullandıktan bir süre sonra uyku hali ve halsizlik yaparken, Fitospan bitkisel şurup sizin gün içinde daha aktif olmanızı sağlar.

Çocukların kullanımına uygundur. İçeriğine alerjiniz olmaması halinde son kullanma tarihine kadar rahatlıkla tüketilebilir. Yaş aralıkları için kullanımı şu şekildedir:

 • 12 yaş üstü bir birey için gün içerisinde 3 kere 10 ml
 • 1 ile 5 yaş arası için gün içinde 3 kere 2,5 ml
 • 5 ile 12 yaş arası için günde 3 kere 5 ml

Fitospan bitkisel şurup; kuru öksürük, sigaraya bağlı öksürük, balgamlı öksürük, mevsimsel öksürük, alerjik öksürük durumlarında kullanılabilir.

Fitospan Bitkisel Şurup İçindekiler: Meyan Kökü, Fesleğen, Galanya, Zerdeçal, Darıfülfül, Tıbbi Nane, Zencefil, Üzüm, Zalumba Kökü, Karabiber. Buna ek olarak içerisinde; bal aroması vardır. Bu sayede oldukça rahat bir şekilde tüketimi sağlanmaktadır.

Aç ya da tok olmanızın kullanırken bir önemi yoktur. 1 yaş üstü bebekler için öksürük şurubu olan Fitospan Bitkisel Şurup içeriği özlerden oluştuğu için normal bir bitkinin tüketilmesi halinde alınacak faydalardan çok daha üst düzeyde yararlanılmasına imkan sağlar bir yapıdadır.

Fitospan öksürük şurubu içeriği; ALMANYA SAĞLIK BAKANLIĞI KOMİSYON E MONOGRAFI kurulunun onayladığı bir içeriğe sahip olarak üretilmiştir.

Bisolnatur Öksürük Şurubu

bisolnatur bebekler icin en dogal oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 13

Bisolnatur öksürük şurubu; 1 yaş üzeri bebekler için öksürük şurubu olarak kullanılabilir. Kuru ve balgamlı öksürüğü rahatlatan, bebekler için doğal içerikli bir öksürük şurubudur. Balgamlı öksürükte mukusun nemlenmesini destekleyerek fizyolojik olarak atılmasını kolaylaştırır, kuru öksürükte boğaz mukozası üzerinde bir “film tabakası” oluşturarak tahriş eden dış etkenler ile mukozanın temasını engeller.

Bisolnatur öksürük şurubu içeriğinde bulunan mukoadezif özellikli bal ile kekikten elde edilen Poliflav M.A. kompleksi sayesinde etki gösterir. Bebekler için öksürük şurubundan biri olan Bisolnatur hem kuru hem balgamlı öksürüğü rahatlatmak için, 1 yaşından itibaren tüm ailenizin güvenle kullanabileceği doğal içerikli bir öksürük şurubudur. Herhangi bir katkı maddesi içermez. Gluten, renklendirici, koruyucu ve paraben de içermemektedir.

Bisolnatur öksürük şurubu, 1 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Bisolnatur Öksürük Şurubu’nun içeriğinde bulunan bir ya da daha çok bileşene karşı duyarlılığınız veya alerjiniz varsa ürünü kullanmayınız. Kullanımı şu şekildedir:

 • 1-6 yaş arasındaki çocuklarda, günde iki kez doz başına 1 ölçü kaşığı (5 ml) olacak şekilde kullanılabilir.
 • 6 yaş üstü çocuklarda, günde iki kez doz başına 2 ölçü kaşığı (10 ml) olacak şekilde kullanılabilir.
 • Yetişkinlerde, günde iki veya üç kez doz başına 2 ölçü kaşığı (10 ml) olacak şekilde kullanılabilir.

Birkaç günlük tedaviden sonra belirtiler hala devam ediyorsa mutlaka doktorunuza danışınız.

Ravla Boom Bee Öksürük Şurubu

ravla boom bee bebekler ve cocuklar icin oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 14

Ravla Boom Bee öksürük şurubu, zencefil özü, zerdeçal özü, bal, zeytinyağı, propolis ve keçiboynuzu özünden oluşan özel bir şuruptur. Bebeklerde bağışıklığı yükseltirken, öksürük için boğazı yumuşatmaya yardımcı olur,. Tamamen doğal olması yanı sıra içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Gluten,Renklendirici, Koruyucu ve Tatlandırıcı içermez.

Ravlaboom Bee bebekler için öksürük şurubu içeriğindeki özel seçilmiş özlerin ortak özelliği besleyici ve bağışıklık güçlendiricidir. Aynı zamandada metabolizmada mikrop ve bakterilere karşı koruma kalkanı oluştururak boğazı yumuşatıcı etki gösterir. Arı ürünleri içerdiğinden 1 yaş üzeri bebekler için öksürük şurubudur. ve cocukların kullanımına uygundur.

Grintuss Pediatrik Öksürük Şurubu

grintuss bebekler icin pediatrik oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 15

Grintuss Pediatrik Şurup1 yaş ve üzeri bebekler için öksürük şurubundan biridir. Bebek ve çocuklarda çok sık gözlenen bir problem olan gündüz ve gece öksürüğünü baskılamadan kontrol altına alan, etkinliği ve güvenilirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış, %100 doğal ve organik bir şuruptur.

Bebekler için öksürük şurubu olan Grintuss Pediatrik Şurup tüm öksürük tiplerinde etki etmek üzere özel olarak geliştirilmiştir. Koruyucu etkisi sayesinde, bebek ve çocuklarda doğrudan öksürüğün nedeni üzerinde etkili olarak bulguları hızla giderir. Boğaz tahrişini engeller, balgamı nemlendirerek atılmasını kolaylaştırır. Gece öksürüğünü azalttığı klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

Gece öksürüğünün azalması ile iyi bir dinlenme olanağı sunarak hem çocukların hem de ebeveynlerin yaşam kalitesini arttırır. Grintuss Pediatrik öksürük şurubu gluten içermez, bu nedenle çölyak hastası çocukların kullanımı için de uygun bir şuruptur.

Renklendirici, Koruyucu, Tatlandırıcı madde içermez.

Bayer Aspi Natura Kids Öksürük Şurubu

bayer aspi natura kids bebekler icin bitkisel oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 16

Bayer Aspi Natura Kids öksürük şurubu; plantago (sinir otu), izlanda yosunu doğal ekstreleri ve gliserol bileşenleri içeren formülü ile üç farklı şekilde mekanik etki sergiler:

 • Mukoza ve mukusun nemlendirilmesiyle balgamı teşvik eder ve atılmasını kolaylaştırır.
 • Müsilajlar açısından zengin formülasyon mukozayı tahrişe karşı korur.
 • Boğaz iltihabında yumuşatıcı ve yatıştırıcı etki gösterir.

24 aydan büyük bebekler için öksürük şurubu olan Aspi NATURA KIDS; şeker, gluten, laktoz ve alkol içermez. İçeriğinde Plantago (sinir otu) ekstresi, İzlanda yosunu ekstresi, gliserol, saf su, sorbitol, ksantan sakızı, hidroksipropil metil selüloz, aroma, sitrik asit, potasyum sorbat vardır. 2 yaş ve üzeri tüm ailenizin kullanımı için uygundur. Vanilya-Çilek meyveli tadı çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılmasını sağlar.120 ml’lik şişede 15 ml’lik ölçü kabı ile birlikte kutu içerisinde bulunmaktadır. Aspi Natura Kids öksürük şurubu kullanımı şu şekildedir:

 • 2-5 yaş arası bebek ve çocuklar: Günde 2-3 kez 5 ml
 • 6-12 yaş arası çocuklar: Günde 2 kez 10 ml
 • Ergenler ve yetişkinler: Günde 3 kez 10 ml

Organier Cough Syrup

organier cough syrup bebekler icin organik oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 17

Organier Cough Syrup yetişkinler, çocuklar ve bebekler için öksürük şurubu olarak kullanılmaktadır. Öksürük ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında tedaviye yardımcı olur.

Organier Cough Syrup öksürük şurubunun içeriğinde potasyum iodin, hedera helix ekstresi (ıvy leaves extract), sambucus nigra (kara mürver), çinko glukonat, keçi boynuzu pekmezi, beta glucan oat 75%, ekinezya, kekik yağı, cmc, şeker, sitrik asit, trisodyum sitrat, stevia ekstresi, nipasol m sodyum, potasyum sorbat, nane ekstresi vardır. Günde 1 ölçek alınması önerilir.

Prospan Öksürük Şurubu

prospan bebekler icin en etkili oksuruk surubu
bebekler i̇çin öksürük şurubu i̇simleri 2024 18

Prospan öksürük şurubu, solunum yollarının hastalıkları için kullanılan bitkisel bir ilaçtır. Bebekler için de kullanılan prospan öksürük şurubu, öksürüğün eşlik ettiği akut solunum yolu enflamasyonu ve kronik enflamatuar bronşiyal hastalıkların semptomatik tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

Prospan öksürük şurubu bir yaşın altındaki çocuklarda sadece doktora danışılarak kullanılmalıdır. 1 yaşın altındaki bebekler için öksürük şurubu olarak kullanılırken sadece yakın gözlem altında kullanılmalıdır. Çünkü bir yaşın altındaki çocuklar büyük çocuklarla karşılaştırıldığında diyare ve kusma gibi sorunlarla karşılaşabilir. Bu tür durumlar hayati risk içerir. Bu yüzden bebekler için öksürük şurubu kullanılacaksa doktor reçetesi ile kullanmaya önem verin.

Bebekler İçin Öksürük Şurubu Hakkında Önemli Sorular

Bebekler için öksürük şurubu konusunda genellikle merak edilen bazı soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Sizler de aklınıza takılan herhangi bir konuda bize yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

En iyi öksürük şurubu hangisidir?

En iyi öksürük şurubu “su”dur.
Bol bol sıvı alması, bağışıklığı güçlendirecek sebze ve meyveler tüketmesi, bebeğin hızlıca iyileşmesine yardımcı olur.

Bebekler için öksürük şurubu güvenli midir?

Bebekler için öksürük şurubu doktor reçetesi ile alındığında güvenlidir.
Doktora danışmadan hiçbir öksürük şurubunu bebeklerinizde, çocuklarınızda veya kendinizde denemeyiniz!

Bebeğim öksürüyor ne yapmalıyım?

Doğal yöntemleri deneyin.
Odayı nemlendirin ve havalandırın.
Bol su içirin.
Alerjenlerden uzak tutun.
Uzun süreli öksürüklerde veya anormal durumlarda mutlaka doktora başvurunuz.

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

En Yeni Yorumlar