eniyibebek-anne-ve-babalar-icin-hayatta-kalma-rehberi
Ana SayfaEn İyi Bebek ÜrünleriBebekler İçin Gaz Damlası İsimleri 2024

Bebekler İçin Gaz Damlası İsimleri 2024

Bebekler İçin En İyi Gaz Damlaları, Fiyatları, İçeriği, Kullanımı ve Yorumlar

Bebekler için gaz damlası isimlerini listeledik. Her bebek için farklı gaz damlası etkili olabilir. Biz de en az 3-4 farklı gaz damlası denemiştik. Bebeğiniz için en iyi gaz damlasını deneyerek bulursunuz. Bebekler için gaz damlası fiyatları farklıdır. Gaz damlaları ile ilgili bazı yorumları da faydası olur düşüncesiyle ekliyoruz. Bebekler için gaz ilacı da olmakla beraber çoğu marka, ürünlerinde faydalı bakteri içerir. Prebiyotik adı verilen bu gaz damlaları sayesinde bebeğin bağısak hareketleri düzene girer. Bazı durumlarda ağrıyı kesmek için de uygulanan gaz ilaçları vardır.

Hiçbir gaz damlasını kafanıza göre alıp kullanmayın. Doktorunuzdan tavsiye edilmedikçe kesinlikle kullanmayın. Bebeklerimiz çok hassas. Bu yüzden siz de bu konuda hassas davranın.

bebekler icin en iyi gaz damlalari
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 15

Bebekler için en iyi gaz damlalarını burada bulabilirsiniz. En iyi gaz damlası; doktorunuzun önerdiği ve bebeğinizde etkili olandır. Bebeklerimiz sancılarla boğuşurken bizler her yolu denedik. Bu çabaların sonuç vermesi düşüncesiyle sizlerle tecrübelerimizi, tavsiyelerimizi paylaşıyoruz. Fakat bazı bebeklerde bunların hiçbiri işe yaramaz. Bebeklerde gaz sancısı giderme yolları için ilgili makalemize alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bebekler İçin Gaz Damlaları

Anne ve babaların en büyük kabuslarından biri de bebeklerinin gaz sancısı çekmeleridir. Sorun gaz sancısı değil, bu sancıya çözüm bulamamak ve uykusuz geceler yaşamaktır. Gaz sancısını gidermek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri de bebekler için gaz damlalarını denemektir.

Bebekler için gaz damlasını kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalısınız. Bebeğinizin bağırsakları yeni gelişiyor ve bu ağrılar çok normal. Bize bir doktorun söylediğini de sizle paylaşalım: “Öyle ya da böyle bebek 6 aylık olup kendi kendine dönebildiği zamana kadar bu sancıları çekecek! Sadece hafifletebilirsiniz” demişti.

Bebekler için en iyi gaz damlalarının buluduğu listemizi sizlerle paylaşıyoruz. Bebekler için en etkili gaz damlalarını yine kendiniz seçeceksiniz.

İşte bebekler için gaz damlaları, özellikleri, yorumları ve fiyatları:

Biogaia

biogaia bebekler icin gaz damlasi
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 16

Biogaia, bebekler için gaz damlası konusunda oldukça popüler bir üründür. Bizimde birçok ürün denedikten sonra faydasını gördüğümüz bir damladır. Doktor doktor gezdikten sonra son doktorumuzun önerisi sonucunda bu damlaya kavuştuk. Etkisini 2-3 gün de gösterdi.

Biogaia, renksiz ila hafif sarı, opak, kokusuz ve tatsız yağ süspansiyonu şeklinde bebekler için gaz damlasıdır. 5 ml’lik şişelerde kullanıma sunulmaktadır. Biogaia, fonksiyonel bağırsak hastalıklarında kullanılan ilaçlar grubundandır. Fonksiyonel barsak hastalıkları, altta yatan herhangi bir organik hastalığın saptanamadığı, mide-barsak sistemiyle ilgili semptomların gözlendiği bozukluklardır. Biogaia, bozulmuş bağırsak florasında dengeyi sağlayarak, ishal, kabızlık, gaz, karın ağrısı, barsakların sancılı durumları (kolik) gibi sindirim sistemi bozukluklarının ve immün sistem bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Biogaia damla bebeklerde nasıl kullanılır?

BioGaia damlanın bebeklerde kullanımı genel olarak 5 damla şeklindedir. Damla ağız yoluyla alınmaktadır. Bebeklerin mamalarına eklenerek de kullanılabilir. Bebeklerde her gün kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Biogaia içeriği nedir?

Etkin madde:
Her 5 damla, 100 milyon aktif liyofilize Lactobacillus reuteri kültürü içerir.
Yardımcı maddeler:
Ayçiçeği yağı, orta zincirli trigliserid yağı ve silikon dioksit.

Yorumlar

 • Bebekler için gaz damlası olan Biogaia’yı uzun zamandır kullanıyoruz, bebek 9 aylık ve en az 6 aydır kullanıyoruz. Gaza iyi geliyor. Günde 5 damla verdik. Zaten yapısı itibariyle kullanımı çok kolay. Tavsiye ediyorum.
 • İkizlerim var ve aşırı gazlılar. Şimdi 4 aylık oldular ama biz kullanmaya devam ediyoruz. Çok memnunuz. Biz bebekler için gaz damlası olan Biogaia’dan fayda gördük.
 • Bebeğime sancisi için doktorumuzun önerisi ile başladık, faydası olduğunu düşünüyorum.

Zinco

zinco bebekler icin bitkisel gaz damlasi
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 17

Bebekler için gaz damlasından biri olan “Zinco”yu gecenin bir saatinde eczacının önerisi sayesinde kullandık. Zinco’nun iki farklı ürünü olduğunu duymuştuk. Bebekler için gaz damlası olanı tercih edin.

Zinco gaz damlası bitkisel yağlar ve çinko içeren takviye edici gıda olarak tanımlanmaktadır. İçeriğinde çinko sülfat, kimyon, dereotu vardır.

Zinco bebek damlası nasıl kullanılır?

Günde 2 defa 4’er damla kullanılması tavsiye edilir. Tamamen doğal ve bitkisel içeriğe sahip yeni formülüyle Zinco Damla’yı, anneler bebeklerinde oluşan gaz sancılarını azaltmaya yardımcı olmak amacıyla güvenle kullanabiliyor.

Zinco bebek damlası içeriği nedir?

4 Damla (0.16ml), Çinko klorür 4,02 mg (1,88 mg çinkoya eşdeğer), kimyon yağı 0,212 mg, dereotu yağı 0,052 mg.

Yorumlar

 • Kolik bi bebeğim var. Bu damla sayesinde daha kolay gaz çıkarıyor. İkinciyi aldım memnunum!
 • İçeriğinde kimyon var. Bizim bebeğimizde işe yaradı. Sancılar azaldı. Büyüdükçe daha da azalacağını düşünüyorum.
 • Bebekler için gaz damlası olan Zinco‘yu da deneyin. Bizim denediğimiz 3. gaz damlasından sonra bunda etki gördük.

Sab Simplex

sab simplex bebekler icin gaz damlasi
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 18

Sab Simplex bebekler için gaz damlasını, bizim gaz işleri bittikten sonra duymuştuk. Hem annenin hem bebeğin kullandığını duymakla beraber doğrumudur bilemiyorum. Bebekler için hangi gaz damlası olursa olsun doktorunuza danışmadan hiçbir ürünü kullanmamanızı öneririm.

Sab Simplex, beyaz ile gri-beyaz arası bir sıvıdır. Vidalı kapaklı kahverengi bir cam şişe içerisinde muhafaza edilir. 30 ml’ lik şişeleri damlalıklı tıpa ile birlikte sunulur. Sab Simplex gaz damlası, oral yolla alınmak üzere hazırlanmış bir süspansiyon olup mide-bağırsak sistemi üzerinde meydana gelen işlevsel bozuklukların giderilmesini sağlar. Sab Simplex’in etkin maddesi simetikon, mide-bağırsak sisteminde bulunan hava ve gaz birikimlerini giderebilmektedir.

Sab Simplex gaz ilacı nasıl kullanılır?

Bebeklerde ve birçok yetişkinde görülen mide rahatsızlıkları sonucu oluşan hava ya da gazın giderilmesini sağlayan Sab Simplex, uykudan önce 15 damla kadar verilebilir. Bu oran yetişkinlerde farklılık gösterir ve damla sayısı 40-45′ e kadar çıkabilir.

Sab Simplex damla içeriği nedir?

Etkin maddeler:
1 ml (yaklaşık 25 damla) oral süspansiyon, 69.19 mg simetikon (92.5:7.5 oranında dimetikon 350-silikon dioksit) içerir.
Yardımcı madde(ler):
Sodyum sitrat 1.0000 g/100 ml
Sodyum benzoat 0.1000 g/100 ml
Sodyum siklamat 0.2000 g/100 ml
Sakarin sodyum 0.0200 g/100 ml

Yorumlar

 • Ürünü ilk çocuğumda kullanmıştım. Faydasını gördüm. İkinci çocuğumda da görürüm inşallah!
 • Daha önceden de kullanmıştım bu ürünü. Bebeğe çok faydası oluyor deneyince göreceksiniz.
 • Bebegimize en çok sab simplex yaradı. Düzenli kullanıyoruz çok şükür sorun olmadı. Diğer bitkisel kökenli dedikleri pek işe yaramadı, bunu düzenli kullandık. Sadece kullanımdan 1 saat sonra gaz çıkarana kadar sancı çekip çıkarınca rahatladı hep.

Nurse Harvey’s

nurse harveys bebekler icin dogal katkisiz gaz damlasi
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 19

Nurse Harvey’s bebekler için gaz damlası, katkısız ve doğal olmasıyla ön plana çıkıyor. Bildiğimiz zeytinyağının içeriğinde bulunan simetikon denen bir madde içerdiği belirtilmiş. Simetikonun çoğu yerde faydalı olduğu da belirtilmiş. Bizce denemeniz gereken ilk gaz damlalarından olmalıdır.

Nurse Harvey’s, bebeklerin gaz sancıları ve sindirim sorunları için üretilmiş bir ilaçtır. Tamamen doğal ve bitkisel olduğu kanıtlanmıştır. 1992 yılından beri üretimde olan Nurse Harvey’s artık yeni ambalajları ile eczane raflarında yerini almaya başladı.

Dünya’nın en bilinen gaz giderici markası şimdi damla formunda.Zeytinyağının yüzyıllardır sindirim sistemi üzerinde bilinen faydalarını son yıllarda kolik ve gaz sorunlarının çözümünde güvenli ve etkili olduğu ortaya çıkan Simetikon ile birleştirmiş Nurse Harvey’s gaz giderici damla. Ek olarak bebeğinizin günlük ihtiyacına yardımcı A, E vitaminleri ve yeni Klinik çalışmaların sindirim sistemi gelişimine katkılarını ortaya koyduğu Koenzim Q10 içerir.Milano Üniversitesi tarafından geliştirilen patentli hiçbir katkı maddesi, şeker veya tatlandırıcı içermeyen formülü ile Nurse Harvey’s Gaz Giderici Damla son derece güvenli ve etkilidir.

Nurse Harvey’s damla bebeklerde nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli:
Her kullanımdan önce şişeyi çalkalayınız.
0 – 1 yaş günde 1 veya 2 kez toplamda 20 damla,
1 – 3 yaş günde 1 veya 3 kez toplamda 20 damla,
3 yaş ve üstü günde 2 ile 4 defa toplamda 20-40 damla kullanılmalıdır.
Tercihen yemeklerden sonra ağız yoluyla alınır.

Nurse Harvey’s gaz damlası içeriği nedir?

Zeytinyağı, Koenzim Q10, Simetikon, A Vitamin, E Vitamin
Tek Doz: 20 damla 40mg simetikon içerir.

Yorumlar

 • Hani bebeği bir saat ve üzeri pışpışlayıp zorla uyutuyorsunuz. Sonra 3-5 dk içinde öyle bi gaz sancısı geliyor ki çocuk uyanıp ağlamaya başlıyor. Gazını atamıyor. Ağlamada vites arttırıyor, mosmor oluyor da siz çaresizce bakıyorsunuz ya; hah işte Nurse Harvey’s damla o manzarayı ortadan kaldırıyor. Doktorumuza da danışarak kullanmaya başladım günde 3 kez veriyoruz. Biogaia’ya da devam ediyoruz en az 2 saat rahat uyuyor. gazını ve kakasını rahat yapabiliyor. Evladınızın acı çektiğini görmüyorsunuz böylece. Her damla ve her ilaç, her bebekte aynı etkiyi göstermiyor, ne de olsa kendilerine has bir floraları oluşuyor ama sanırım zeytinyağı içeriğinden olsa gerek bu damla pek çok bebekte işe yarıyor. Sab simplex benim oğlumda işe yaramadı mesela.
 • Bebekler için gaz damlası olan bu ürün kesinlikle düzenli kullanımda bebeğime çok iyi geldi. Şimdi kendisi yapıyor gazını ve tuvaletini fakat önceden çok faydası olmuştu. Ama kullanımı için birçok soru işareti var, bulanıklaşırsa kullanmayın diyorlar, saklama koşulları 25derece ve altı oda sıcaklığı. bunlara dikkat etmenizi öneririm. bunun dışında damla 10 damla sabah 10 akşam verdim 1 aydan fazla gitti bizde, siz sıklığına göre sipariş edin derim. Tavsiye ediyorum!

Metsil

metsil bebekler icin gaz ilaci
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 20

Metsil ülkemizde üretilen bebekler için gaz damlasıdır. Yerli bir üründür. Türkiyede üretilen bir gaz damlasıdır. Hangi aşamada kullandık hatırlamıyorum ama yanında bir çay kaşığı su da verdiğimizi hatırlıyorum. Hatta o aşama öyle yorucuyduki çok az zeytinyağı da kullanmıştık. Ne çare! Metsilin ağrı kesici özelliğini duyduktan sonra bırakmıştık. Doğrumudur bilemem. Doktor önerisi olmadan kullanmayın!

Metsil damlanın her mL de 66.6. mg simetikon bulunur ve her mL yaklaşık 27-28 damlaya eşdeğerdir. Metsil’in damla formu 30 mL’lik damlalıklı ve koyu renkli cam şişelerde bulunur. Pembe renkli, homojen, viskoz sıvıdır. Metsil, sindirim kanalında aşırı gazın yarattığı ağrıyı dindirmek için kullanılan bir gaz gidericidir.

Fiyatı: 13.42 ₺ (Reçete İle Satılır)

Metsil gaz ilacı nasıl kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
METSİL, doktorunuz başka şekilde önermediği takdirde günde 4 kez, yemeklerden önce ve yatarken kullanılmalıdır.
2 yaş altındaki yeni doğan süt çocuklarında günde 4 kez 8 damla (20 mg),
2 yaş üstündeki çocuklarda günde 4 kez 15 damla (40 mg) kullanılması önerilir.

Metsil gaz damlası içeriği nedir?

Etkin madde:
Her 1 mL damla 66,6 mg simetikon içerir.
Yardımcı maddeler:
Karbopol 934 P, Hidroksipropil metil selüloz, Sodyum benzoat (E 211), Sodyum sakarin, Food red 7 (Ponceau 4R) (E 124), Metil parahidroksibenzoat (E 218), Propil parahidroksibenzoat (E 216), Vanilya, Frambuaz esansı, Sodyum sitrat/Sitrik asit (pH ayarlayıcı), Saflaştırılmış su.

Yorumlar

 • Hastanedeki doktor ağrıyı kesmesi için bunu verdi. Gaz ağrısını kesiyor ama sanırım sürekli kullanmamak lazım.
 • Pembe renkli şurubumsu bir gaz damlası. Yerli üretim.
 • Her eczanede bulabileceğiniz bir ilaç. Fiyatı çok uygun ama kesinlikle doktor önerisi olmadan kullanılmamalı!

Alfenix Duwell

alfenix duwell bebekler icin yurtdisindan gaz damlasi
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 21

Alfenix Duwell gaz damlası içinde kimyon vedereotu yağı gibi içeriklerin bulunduğu bir gaz damlasıdır. Faydalı bakteriler içeren bir prebiyotik damladır. Tanışma fırsatımız maalesef olmadı.

Alfenix Duwell Probiyotik Gaz Giderici Damladır. Her 8 damla (0.4 ml) 3 milyar probiyotik mikroorganizma içerir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. İçeriğindeki kimyon yağı ve dereotu yağı gaz gidermeye yardımcı olur. Orta Zincir Trigliseridleri, Bacillus Clausii, Bacullus Coagulans, Lactobacillus Alfenix Duwell Gaz Giderici Damla’nın hiç bir yerde bulunmayan ayrıcalıklı içeriklerdendir.

Alfenix Duwell damla nasıl kullanılır?

Bebekler ve çocuklar için günde 1x 8 damla veya 2×4 damla kullanılması önerilir. Bir adet Alfenix Duwell Probiyotik Gaz Giderici Damla, çocuklarda veya bebeklerde ortalama 25 günlük kullanım için yeterlidir.

Alfenix Duwell gaz damlası içeriği nedir?

Bacullus Coagulans, 20 mg, 1×10⁹ ; Lactobacillus Rhamnosus, 20 mg, 1×10⁹ ; DL-Alfatokoferil asetat (Vit E)(mgu-TE), 4 mg ; Kimyon Tohumu Yağı 0,48 mg, Dereotu Tohumu Yağı (Anethum graveolens)
0,48 mg.

Yorumlar

 • Gaz ve ishal şikayetleriyle doktorumuza gittik. Bize Duwell probiyotik damla önerdi ve 2×4 damla kullandık. Oldukça memnunuz. Devamlı kullanmalı mıyız diye sorduğumuzda hiç bir zararının olmadığını, sindirim sisteminin düzenlenmesi için ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için düzenli olarak kullanabileceğimizi belirtti. Bizde güvenle kullanıyoruz.
 • 3 haftalık bebeğim için sabah 4 akşam 4 damla kullandım, kasılmaları azalttı!
 • Bebeğimin inanılmaz bir gaz şikayeti ile doktora gittim. Bana Alfenix Duwell damla önerdi. İlk kullanımda 1×8 damla sonra ise 2×4 damla kullanmamı önerdi. Çocuğumdaki rahatlamayı hissettik. Tavsiye ederim…

Mylicon Infants

mylicon infants bebekler icin en etkili gaz damlasi
bebekler i̇çin gaz damlası i̇simleri 2024 22

Mylicon Infants gaz damlası ise ithal bir ürün olup etkili olduğu söylenen bir damladır. Bebekler için gaz damlası denilince akla gelen en pahalı ürünlerden biridir. Yine simetikon içeriyor. Bu ürünü de çok sonradan öğrenmiştik.

Bebekler için gaz damlası olan Mylicon, bebeğin doğal gazdan kurtulma sürecini hızlandırmak, baskıyı ve rahatsızlığı gidermek için nazikçe çalışır. Aktif bileşen olan simetikon, gaz kabarcıklarını nazikçe parçalamak için midede çalışır ve bebeğinizin sistemi tarafından emilmez. Mylicon, çocuk doktorları tarafından önerilen 1 numaralı markadır.

Mylicon Infants nasıl kullanılır?

Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.
Tüm dozajlar, yemeklerden sonra ve yatmadan önce gerektiğinde tekrar edilebilir.
Tavsiye edilen kadar damlalığı doldurun.
Sıvıyı yavaşça bebeğin ağzına, yanağın iç kısmına doğru dağıtın.
Her kullanımdan sonra damlalığı temizleyin ve şişeyi kapatın.

Mylicon Infants gaz damlası içeriği nedir?

Aktif Bileşenler:
Simetikon
İnaktif Bileşenler:
Karboksimetilselüloz Sodyum, Sitrik Asit, Mikrokristal Selüloz, Doğal Tatlandırıcılar, Polisorbat 60, Potasyum Sorbat, Arıtılmış Su, Sodyum Benzoat, Sorbitan Monostearat, Sorbitol, Ksantan Sakızı

Yorumlar

 • Birinin bize bu üründen bahsetmesine çok sevindim. Küçüğümüzün çok fazla gazı vardı. Bu ürün gazı nazikçe gidererek bebeğimizin gece yattığı yerde huzura kavuşturdu. Bu ürün hakkında ne desem az. Benden sonra bebeği olan bir kaç arkadaşıma tavsiye ettim ve hepsi çok beğendi.
 • Harika bir şekilde işe yaradı. Gazın şiddetine bağlı olarak etki etmesi yaklaşık 10-30 dakika sürüyor. Çok memnunum. Kesinlikle öneriyorum!
 • Bebekler için en iyi, en etkili gaz damlası bizce bu markadır. Diğer birçok gaz damlasını denedim ve bu üründen çok memnun kaldım. Tadı da bebek için çok iyi.

En Kuvvetli Gaz Giderici

En kuvvetli gaz gidericiyi bulmanız için yukarıdaki ürünleri denemeniz gerekiyor. Kimi ürün bir çocukta hiçbir etki göstermezken kimilerinde anında gaz sorununu çözüyor. Biz Biogaia, Nurse Harvey kullandık. Şiddetle tavsiye ederiz.

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

En Yeni Yorumlar