Ana SayfaEn İyi Bebek ÜrünleriBebekler İçin Diş Jeli, En İyiler 2023

Bebekler İçin Diş Jeli, En İyiler 2023

Bebekler İçin En İyi Diş Jelleri Listesi. Doktor Tavsiyeleri, Yorumlar, İçeriği, Fiyatı, Kullanımı ve Dahası...

Bebekler için diş jeli hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. Bazı bebekler için diş çıkarma rahatsız edici olabilir, ancak onlar için bunu kolaylaştırmanın yolları vardır. Bebek diş jeli ya da diş rahatlatıcı jel, bu rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bebek diş jelleri bir nevi uyuşma yaratarak bu ağrıların hafiflemesini sağlar.

Listemizde, bilinen en iyi bebek diş jeli markalarını sizlere sunuyoruz. En iyi bebek diş jelinin hangisi olduğuna kendiniz karar vereceksiniz. Bebekler için diş jeli zararlı mı? sorusunun cevabını da yazımız içeriğinde bulacaksınız.

Her bebek farklıdır ve bebekler için en iyi diş jelini şey bulana kadar birkaç farklı jel denemeniz gerekebilir. Bebek diş jeli Calgel, Dentinox, Tetagil en bilinen markalardandır. Bebek için diş jeli fiyatları şöyledir:

BEBEKLER İÇİN DİŞ JELLERİFİYAT
Calgel Bebek Diş Çıkarma Jeli Fiyatı:60 TL
Dentinox Diş Jeli Fiyatı:55 TL
Tetagil Bebek Doğal Diş Çıkarma Granülü Fiyatı:70 TL
Nurse Harvey’s Dentigel Diş Jeli Fiyatı:40 TL
Gengigel Diş Çıkarma Jeli Fiyatı:175 TL
Alphanova Organik Bebek Diş Eti Masaj Jeli Fiyatı:90 TL
Buccotherm Diş Çıkarma Jeli Fiyatı:70 TL
Dentex Diş Jeli Fiyatı:40 TL
Fargen Barnio Diş Jeli Fiyatı:90 TL
Orajel Bebek Gündüz & Gece İçin İlaçsız Soğutma Jellleri Fiyatı:300 TL
Jack N’Jill Doğal Diş Çıkartma Jeli Fiyatı:180 TL
Bebekler İçin Diş Jeli Fiyatları

Bebekler için diş jeli kullananlar, bebek diş jeli nasıl kullanılır konusundaki yorumlarını alt kısıma yazarlarsa biz de deneyim ve tecrübelerinden yararlanabiliriz. Bebek diş jeli kullanımı her markaya göre farklıdır. Burada önemli olan doğal, zararsız ve organik olanları bulmaktır. Bebekler için diş çıkarma jeli oldukça fazladır.

Bebeklerde benzokain jel, sprey, pomat, çözelti ve pastillerin kullanımı ciddi ve bazen ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesi çok büyük oranda düşüyor. Bu duruma “methemoglobinemi” deniyor.

Bebeklerde her türlü ilaç ya da destek ürünü kullanımında çok dikkatli ve hassas olmak gerekir. Bu listedeki ürünleri veya bebeğinize vereceğiniz herhangi bir sağlık ürünlerini kullanmadan önce mutlaka güvendiğiniz bir doktora danışın.

İşte bebekler için en iyi diş jelleri:

Calgel Bebek Diş Çıkarma Jeli

CALGEL; suda çözünen, şekersiz bazli, saydam, sarı renkte olan, bebekler için diş jelidir. Diş etine uygulanan bir üründür.

Nasıl Kullanılır?

 • Diş çıkarma ağrıları oluştuğunda az bir miktar CALGEL (7.5 mm kadar) bir parça pamuğa veya temiz bir parmağa sürülüp bebeğin diş etleri yavaşça ovulur.
 • Doktor tavsiyesine göre, doktorun özel bir tavsiyesi olmadığı takdirde bebekler için diş jeli Calgel 20 dakika sonra tekrarlanır.
 • Eğer gerekliyse günde 6 kereye kadar uygulanabilir.
 • Tavsiye edilen doz aşılmamalıdır.
 • CALGEL 3 aylık ve üzerindeki bebeklerde kullanılır.

İçeriği

Etkin Madde: Lidokain hidroklorür ve setilpiridinyum klorür içerir.

Yardımcı Maddeler: Sorbitol çözeltisi, ksilitol, alkol, sodyum sakarin, mentol, herbal tadlandıncı, karamel.

Dentinox Diş Jeli

Almanya üretimi ithal, bebekler için diş jeli.

Nasıl Kullanılır?

 • Dentinox bebekler için diş jeli diş etinin etkilenmiş bölgesine temiz bir parmak ya da pamuk yardımı ile uygulanıp hafifçe masaj yapılır.
 • Özellikle yemeklerden sonra ve uykudan önce uygulanmalıdır. 
 • Doz ayarlaması gerekli değildir.
 • Yaş sınırı bulunmamaktadır. 

İçeriği

Etkin Madde: Lidokain hidroklorür, 1H2O 3.4 mg/g Hidroksipolietoksidodekan 600 3.2 mg/g Kamomil tentürü 150.0 mg/g

Yardımcı Maddeler: Ksilitol 90.0 mg/g % 70’lik Sorbitol solüsyonu 100.0 mg/g Propilen glikol 150.0 mg/g % 10’luk Sodyum hidroksit solüsyonu 44.0 mg/g Sodyum sakkarin 2.0 mg/g

Tetagil Bebek Doğal Diş Çıkarma Granülü

Ağız bakımı için diş granülü. Biz bu ürünü tercih etmiştik. Diş fırçasına şase denen tozları döküp acıyan yere sürmüştük. İşe yaramıştı. İçerik olarak da güven veren bir üründür. Doktor tavsiyesi ile kullandık. Siz de mutlaka doktorunuza danışarak, o hangisini önerirse onu kullanın.

Nasıl Kullanılır?

 • Her iki saatte bir, saşe içerisindeki granüllerin ağız yoluyla en fazla günde 6 saşeye kadar kullanılması tavsiye edilir.
 • Granüller bebeğinizin ağzında çok kısa bir sürede eriyecektir.
 • 1 adet saşe 200 mg granül içermektedir.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Ksilitol, nişasta, alman papatyası, kalsiyum fosfat, magnezyum fosfat, kalsiyum karbonat, demir fosfat, karadut ekstraktı.

Nurse Harvey’s Dentigel Diş Jeli

Diş ve diş etlerini rahatlatmaya yardımcı bebekler için diş jeli.

Nasıl Kullanılır?

 • Ellerinizi temizledikten sonra parmağınızın ucuna bir miktar jel alınız.
 • Diş ve diş etlerine hafif masaj yaparak uygulayınız.
 • Gerektiğinde tekrarlanabilir.
 • Özellikle yemek sonrası ve uyku öncesi uygulayınız.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Deionize water, Sorbitol, Propylene Glycol, Xylitol, Hydroxyethylcellulose, Menthol, FragranceLemon, Mint, Girofle Methylparaben Sodium.

Gengigel Diş Çıkarma Jeli

Gengigel® Teething bebekler için diş jeli, diş ve diş etine esnek, güçlü bir film oluşturup uzun süre yapışarak etkili bir koruyucu aktivite sergileyen, yenilikçi patentli mukoza-adhesiv-polimer-matriks içeren oral jeldir.

Nasıl Kullanılır?

 • Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra parmak yardımıyla üründen az bir miktar alıp diş eti üzerine, etkilenen alanı tamamen kaplayacak şekilde yayarak ve hafifçe masaj yaparak sürünüz.
 • Film tabaka oluşumunu ve bebeğinizin uzun süreli rahatlamasını sağlamak için tercihen uygulamayı yemeklerden sonra ve uykudan önce yapınız.
 • Günde 3-6 kez ya da ihtiyacınız olduğunca bebekler için diş jeli gengigel kullanabilirsiniz.

İçeriği

Etkin Madde: Sodyum Hyaluronat %0,54

Yardımcı Maddeler: Aqua, PEG 400, Xylitol, Polyvinyl Alcohol, Cellulose Gum, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, PVP, PVM/MA copolymer, VP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Laurate, Polycarbophil, Sodium Saccarinate, Monobasic sodium phosphate, Choline alfoscerate, Trisodium phosphatedodecahydrate, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Lactic Acid, Sodium Hydroxide.

Alphanova Organik Bebek Diş Eti Masaj Jeli

Bebeğin ilk dişleri için özel olarak formüle edilmiştir. Organik dişeti jeli ALPHANOVA Bebe organik karanfil, papatya, meyan kökü, marşmelov ve hatmi özlerinden oluşur. Sakinleştirici ve rahatlatıcı özellikleriyle tanınan dört bitki, doğal ve etkili bir ağrı kesici sunar. Özel formulasyon ile hazırlanmış bebekler için diş jeli.

Nasıl Kullanılır?

 • Kullanmadan önce ellerinizi yıkayın.
 • Parmağınızın üstüne az miktarda jel koyun.
 • Bebeğin damağına uygulayın ve 2 dakika boyunca hafifçe sürün.
 • Günde 2 ile 4 kez uygulanabilir.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Aqua, Glycerin, Xanthan Gum, Mel, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Powder*, Eugenia Caryophyllus Flower Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Buccotherm Diş Çıkarma Jeli

Buccotherm Diş Çıkarma Jeli bebekleri gülümseten, termal kaynak suyuna dayalı ilk bakım ürünüdür. Bu termal suyun doğal papatya ve hatmi çiçeği ekstraktları ile birleşimi diş çıkarken yaşanan ağrının azalmasına yardımcı olur. Yutarak alınması halinde dahi toksik etkisi yoktur. Bebekler için diş jeli Buccotherm aromasızdır, yarı saydam jel bir yapısı vardır. Buccotherm Diş Çıkarma Jeli, Ecocert tarafından organik belgeye sahiptir.

Nasıl Kullanılır?

 • Gereken sıklıkta, temiz bir parmağınıza çok küçük miktarda jeli alın.
 • Bebeğinizin diş etine nazikçe masaj yapın.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Termal kaynak suyu, papatya ve hatmi çiçeği bazlı içeriği sayesinde diş çıkarma nedeniyle oluşan ağrıyı yatıştırmaya yardımcı olur. Paraben, sakarin, alkol, yapay renklendiriciler ve lezzet vericiler içermez.

Chicco Gengivale Dentinale Diş Eti jeli

Chicco Gengivale Dentinale Diş Eti jeli (4m+) diş eti kaşınmaları ve yaraları için kullanılır. Diş çıkarma döneminden önceki ve sonraki dönemler için bebekler için diş jeli chicco uygundur. Mukozaların temizliği ve hijyeni kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Papatya özlüdür. Jelin soğutucu etkisi dışında içerdiği papatya ile çocuğu diş çıkarma döneminde rahatlatır. 4 ay ve üzerindeki bebeklerin kullanımı için uygundur.

Nasıl Kullanılır?

 • Chicco Diş Eti Jeli Diş çıkarma döneminde bebeklerin damaklarına sürülebilir.
 • Diş etleri için kullanılır.
 • 4 ay ve üzeri bebeklerde kullanılır.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Papatya ve Xylitol içerir.

Dentex Diş Jeli

Dentex bebekler için diş jeli bitkisel karanfil içeren doğal formülü sayesinde diş etlerinin rahatlamasına ve ağız içinin ferahlamasına yardımcı olur. Dentex Teething Gel, bebekler için en ideal diş jeli olup, diş çıkarma ağrılarını gidermeye, huzurlu ve rahat bir diş çıkarma sürecine yardımcı olur. Karanfil yağı güçlü bir antiseptik özelliğe sahiptir. Bununla birlikte ağrı giderici etkisi vardır.

Nasıl Kullanılır?

 • Diş jelinin ambalajını açarak diş jelini parmaklığa sıkınız.
 • Bebeğin dişlerine yumuşak bir şekilde sürerek kaşıyınız.
 • Uyarı: Diş jeli paketi tek kullanımlık olup, açıldıktan sonra kalanı atınız.
 • Günde 2-3 kez uygulama yapabilirsiniz.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Deinoize water, Sorbitol, Propylene glycol, Xylitol, Hydroxyethyl cellulose, Menthol, Fragrance (Lemon, Mint, Clove Oil), Sodium Benzoat. 

Fargen Barnio Diş Jeli

Bebeklerde diş çıkarma süreci doğal bir süreç olmasının yanında oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bu süreçte doğal, bitkisel, bebeklerin rahatlamasını sağlayacak ürünler kullanmak faydalı olur. Fargen Barnio bebekler için diş jeli, bebeklerin diş çıkarma dönemindeki ağrılarını ve huzursuzlanmayı gidermeye yardımcı olur. Tamamen bitkisel bir üründür. Lidokain içermez. Bebeklerin yutmasında herhangi bir sakınca yoktur. İçeriğinde karanfil yağı , xylitol, okaliptus ve mentol bulunmaktadır. Bu yağlar sayesinde bebeğin rahatlamasına yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır?

 • Gereken sıklıkta, temiz bir parmağınıza çok küçük miktarda jeli alın.
 • Bebeğinizin diş etine nazikçe masaj yapın.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Doğal Karanfil yağı, Diş ağrılarının kesilmesinde, diş eti çekilmelerinde ve diş iltihaplarında kullanılan faydalı bir yağdır. • Nane yağı, Anti bakteriyel ve antiseptik özelliğe sahiptir. Diş ve diş eti hastalıkları ile ağız kokusunu gidermede yardımcı olur. • Mentol, Diş etlerinin rahatlamasını ve ağız içinin ferahlamasını sağlar. • Okaliptus yağı, Anti bakteriyel özelliği vardır. • Bölgenin yenilenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. BARNİO diş jeli, lidokain içermeyen doğal formülü sayesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Orajel Bebek Gündüz & Gece İçin İlaçsız Soğutma Jellleri

Orajel İlaçsız Soğutma Jellerimiz, bebeğinizin diş etlerini gece gündüz yatıştırır. Evde veya hareket halindeyken Gündüz formülünü ve yatmadan önce Papatya ile Gece formülünü kullanın. 3 aylık ve daha büyük bebekler için, diş çıkarma ve ağrıyan diş etlerinden dolayı rahatsızlık yaşayan Orajel bebekler için diş jeli, anında bir soğutma hissi sağlar.

Nasıl Kullanılır?

 • Etkilenen bölgeye günde 4 defaya kadar veya bir doktor yada sağlık uzmanı tarafından belirtilen şekilde uygulayın.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Water, Sorbitol, Propylene Glycol, Glycerin, Cellulose Gum, Poloxamer 407, Flavor, Potassium Sorbate, Simethicone, Sodium Saccharin, Citric Acid.

Jack N’Jill Doğal Diş Çıkartma Jeli

Jack N’Jill bebekler için diş jeli; diş çıkarma rahatsızlığından kaynaklanan rağatsızlığı gidermenin doğal yolu. Papatya ve nergis içeren yatıştırıcı formül. Hafif doğal vanilya aroması içermektedir. Jack N ‘Jill Teething Gel geçici olarak basit huzursuzluk, huzursuzluk ve diş eti ortaya çıkması nedeniyle oluşan diş eti semptomlarını giderir. Bonjela’ya doğal bir alternatif. Hafif doğal vanilya aroması vardır. Benzokain ve belladonna içermez. 4 aydan itibaren uygundur. Vegandır. Avustralya’da üretilmiş ithal bir üründür.

Nasıl Kullanılır?

 • Tercihen Jack N Jill Diş mendili üzerine bir miktar sürülüp günde 4 kez veya doktorunuzun önereceği kadar uygulayabilirsiniz.
 • Açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmelidir.

İçeriği

Ürün Bileşimi: Arıtılmış Su, Gliserin, Hidroksietil Selüloz, Calendula Officinalis Özü, Xylitol (Organik), Potasyum Sorbat, Chamomilla Recutita Çiçek Özü, Vanilya Planifolia Lezzeti (Doğal Elde), Sitrik Asit.

Yalçın
Yalçınhttps://www.eniyibebek.com/
"Eniyibebek.com" yazarı...Ailesine aşık bir baba...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR